Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Netflix oznámil svou filmovou nabídku pro rok 2021

12.01.2021 | 15:52 0 Komentářů

 

Netflix se v úterním oznámení chlubí paletou 70 vlastních filmů pro rok 2021 (nepočítaje dokumenty), doposud se jedná o nejambicióznější nabídku filmů, uvádí Bloomberg. Společnosti napomáhá fakt, že většina celosvětových kin stále trpí pod restrikcemi uvalenými vládami a nedostatkem velkých filmů určených pro kina, jejichž vydání bylo filmovými studii buďto odloženo, nebo rovnou přesunuto na streamovací platformy.

Ačkoli nejambicióznější tvůrci filmů dříve snímky pro streamovací platformy spíše opovrhovali, v posledních letech a především během pandemie Covid-19 představuje Netflix jedno z mála spolehlivých studií a útočišť pro filmaře a mnoho hereckých hvězd.

Netflix této výhody využívá již od minulého roku, kdy se mu podařilo získat několik filmů původně určená pro vydání v kinech. Pro své filmy se mu povedlo získat režisérská jména jako Spike Lee, George Clooney či Gina Prince-Bythewood. V nové nabídce vlastních filmů se objevují herecké hvězdy jako Dwayne Johnson, Ryan Reynolds a Gal Gadot, režisérský debut Hale Berry a krátký film s Leonardem Di Capriem a Jennifer Lawrence. Filmy zabřehnou do všech žánrů od akce, thrilerů a hororů po drama, komedie, westerny a animované snímky.

„S tak velkým globálním obecentstvem je dnes pro filmy veký apetit,“ uvedl v interview Scott Stuber, filmový ředitel Netflixu. „Jsem nadšen z různorodosti nabídky, kterou náš tým tvoří.“

Akcie společnosti Netflix na NASDAQ klesají o 0,46 % na 496,82 USD.

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.