Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Německý DAX zakončil dnešní seanci slabší o 1,44 %

20.12.2018 | 18:20 0 Komentářů

Mezi dnešní nejztrátovější tituly se řadí Deutsche Bank (DBK), která během dnešní seance oslabila o 7 %. Následovala společnost Wirecard AG (WDI; -5,3 %), která oslabovala v návaznosti na novinový článek, jenž zpochybňuje její postavení na trhu.
S dnešním dnem se relativně dobře vypořádala firma Henkel (HEN3), která si stihla ještě 45 minut před uzavřením trhů připsat slušné zisky.

Německý DAX během dnešního dne oslaboval a na konci obchodní seance skončil slabší o 1,44 %. Nejslabším titulem byla Deutsche Bank (DBK), která oslabila o 7 %. Druhou společností, která si nejvíce odepsala, je Wirecard AG (WDI; -5,3 %). Německá společnost Wirecard (WDI) dnes začala oslabovat zanedlouho po otevření trhu v reakci na zprávu od německého týdeníku Wirtschafts Woche, který uvedl, že její zákazníci představují pouze 5 až 10 % německého e-commerce trhu (v závislosti na tom, zda je v úvahu brána společnost Amazon nebo ne). Wirtschafts Woche dále napsal, že údaje které obdržel, zpochybňují údajnou silnou pozici Wirecard mezi konkurenty na trhu. Ze100 největších obchodů seřazených dle výnosů je pouze 18 u společnosti Wirecard a to s celkovými platbami ve výši 2,2b. EUR. 

Dnešní den úspěšně přestála firma Henkel (HEN3; +1,1 %), která si jako jediná společnost z indexu připsala přes 1 %. Na zelené nule zakončila společnost Merck (MRK), u které docházelo během dnešního dne k velkým výkyvům a následovala Deutsche Boerse, která si ranní zisky začala odepisovat ještě před dvanáctou hodinou odpolední.

Index DAX -1,44 % na 10611,1 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Henkel (HEN3) +1,1 % Deutsche Bank (DBK) -7,0 %
Merck (MRK) +0,1 % Wirecard AG (WDI) -5,3 %
Deutsche Boerse (DB1) +0,1 % ThyssenKrupp (TKA) -3,6 %
Beiersdorf (BEI) -0,3 % Fresenius (FRE) -3,5 %
Munich Re (MUV2) -0,4 % Infineon Technologies (IFX) -3,4 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.