Čtvrtek 25. února. Svátek má Liliana.

Německý DAX výrazně odepsal, klesaly Adidas a Volkswagen, naopak v plusu Deutsche Bank

19.06.2018 | 18:31 0 Komentářů

Německý index DAX uzavřel úterní seanci slabší o 1,22 %.

DAX výrazně v záporu, nejslabší Adidas a Volkswagen

Německý DAX otevřel druhou obchodní seanci tohoto týdne výrazně v záporu po další hrozbě administrativy Donalda Trumpa o uvalení cel na čínské importy v celkovém objemu zhruba 200 miliard dolarů. V průběhu seance se již DAX do plusu dostat nedokázal a nakonec uzavřel slabší o 1,22 %. Index táhly do záporu zejména ztráty oděvního giganta Adidas (ADS; -2,5 %) a automobilky Volkswagen (VOW3; -2,4 %). Zmiňovaná automobilka podle informací agentury Reuters zvažuje alianci s americkou společností Ford Motor, která by měla pomoci při snižování nákladů na rozvoj a výrobu dodávkových vozů a pick – upů. Reuters se odvolává na zdroje obeznámené s děním uvnitř firmy.

Rostla Deutsche Bank

Na opačné straně indexu se obchodovala Deutsche Bank (DBK; +0,8 %), která úterní seanci uzavřela jako nejsilnější společnost z celého indexu. Firma rostla spolu s celým bankovním sektorem v Evropě, k čemuž napomohla zpráva o tom, že Evropská centrální banka by mohla zaujmout benevolentnější postoj co se týče vytváření rezerv na krytí ztrát z nesplácených úvěrů.

Po Trumpovi opět nižší výnosy, euro oslabovalo, připomněl se i Draghi

Několika výroky se dnes opět připomenul i prezident Evropské centrální banky Mario Draghi. Ten hovořil o budoucím vývoji měnové politiky v eurozóně a opět zopakoval, že k načasování prvního zvyšování úrokových sazeb bude centrální banka přistupovat trpělivě. Posléze bude úrokové sazby zvyšovat graduálně. Draghi tak nahrával slabšímu euru (EUR/USD -0,43 % na 1,1572), avšak ani to nepomohlo v průběhu seance k lepším výsledkům již zmiňovanému Volkswagenu. Naopak Deutsche Bank rostla navzdory klesajícím výnosům, když výnos desetiletého německého bundu poklesl o 2,5 bazického bodu na 0,373 %. Výnosy však spíše než na Draghiho reagovaly již na zmiňovaná slova Donalda Trumpa a pokračující obavy z obchodních válek.

Dnešní vývoj výnosu desetiletého německého vládního dluhopisu; Zdroj: Bloomberg

 

Index DAX -1,22 % na 12677,97 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Deutsche Bank (DBK) +0,8 % Adidas (ADS) -2,5 %
Beiersdorf (BEI) +0,5 % Volkswagen (VOW3) -2,4 %
Fresenius Medical Care (FME) +0,2 % ThyssenKrupp (TKA) -2,2 %
Munich Re (MUV2) +0,1 % Infineon Technologies (IFX) -2,1 %
Commerzbank (CBK) +0,0 % Deutsche Post (DPW) -1,9 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.