Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Německý DAX ve středu v plusu

13.03.2019 | 18:12 0 Komentářů

Index DAX posílil o 0,42 %.

Německý DAX se v první polovině středeční seance obchodoval na záporné nule, ve druhé polovině obchodních hodin však začal růst, a nakonec si připsal 0,42 %. Index táhly do plusu zisky farmaceutických společností Fresenius Medical Care (FME; +2,2 %), Fresenius (FRE; +1,7 %) a Bayer (BAYN; +1,5 %). Farmaceutický sektor se ve středu vezl na pozitivním sentimentu v očekávání čtvrtečního pozitivního reportu společnosti Vifor Pharma. Analytici Deutsche Bank očekávají, že Vifor zveřejní progres s hyperkalemickým lékem Veltassa.

O něco mírněji posilovaly společnosti Deutsche Bank (DBK; +1,3 %) a Deutsche Post (DPW; +1,3 %)

Na opačné straně indexu uzavřel po dalších negativních zprávách týkajících se účetního skandálu Wirecard (WDI; -6,6 %). Tiskový mluvčí společnosti v úterý potvrdil, že hlavní účetní firmy v regionu Asie a Pacifiku do konce vyšetřování opustí svůj post.

Nedařilo se ani reportujícím společnostem Adidas (ADS; -2,4 %) a E.ON (EOAN; -2,1 %), které nepotěšily investory zejména výhledy. Adidas na úrovni tržeb předčil ve čtvrtém kvartále odhady trhu, na úrovni ziskovosti naopak konsensus nenaplnil. Zklamáním však byl zejména slabší výhled tržeb pro fiskální rok 2019, když oděvní gigant očekává růst v rozmezí 5 až 8 % (konstantní směnné kurzy), zatímco analytici očekávali růst o 8 %. Organické tržby by měly podle projekce firmy růst taktéž o 5 až 8 %, zatímco konsensus analytiků je nastaven na 7,4% růst. E.ON sice předčil ziskovostí v posledním čtvrtletí minulého roku odhady trhu a navýšil dividendu, avšak výhled zisku pro rok 2019 investory příliš nepotěšil. Energetická společnost očekává zisk EBIT mezi 2,9 až 3,1 miliardami eur, tedy de facto meziroční stagnaci. 

O něco mírněji klesaly akcie druhé energetiky v indexu RWE (RWE; -1,7 %). Pod jedno procento odepisovala Vonovia (VNA; -0,7 %).

Index DAX +0,42 % na 11572,41 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Fresenius Medical Care (FME) +2,2 % Wirecard AG (WDI) -6,6 %
Fresenius (FRE) +1,7 % Adidas (ADS) -2,4 %
Bayer (BAYN) +1,5 % E.ON (EOAN) -2,1 %
Deutsche Bank (DBK) +1,3 % RWE (RWE) -1,7 %
Deutsche Post (DPW) +1,3 % Vonovia (VNA) -0,7 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.