Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Německý DAX ve středu uzavřel v záporu

06.03.2019 | 17:43 0 Komentářů

Index DAX odepsal 0,30 %.

Zdroj: Angela Morant/ European Central Bank 2019

Po úterním mírném růstu se ve středu německý DAX po drtivou většinu seance obchodoval pod nulou. Výjimku tvořila malá část druh poloviny seance, kdy se index dostal na chvíli do kladných čísel, aby se v zápětí před koncem obchodování opět dostal do červených čísel. Nakonec index odepsal 0,30 %.

Zprávou dne jsou informace zdrojů Bloombergu o dění v Evropské centrální bance (ECB). Banka podle anonymních zdrojů zítra přistoupí ke snížení projekce pro růst HDP i cenové hladiny v tomto roce. Výhled inflace by se pak měl snížit až do roku 2021. Tento krok by podle zmiňovaných zdrojů mohl ECB pomoci při vysvětlování zavádění dalšího kola TLRO. V návaznosti na výše zmíněné dnes prudce rostou ceny německých dluhopisů, když se výnos desetiletého bundu dostal níže o cca 4 bazické body na 0,13 %.

Na pozadí klesajících výnosů odepisovaly akcie automobilek, když výrazněji klesaly Volkswagen (VOW3; -1,3 %) a Daimler (DAI; -1,3 %). BMW (BMW; -0,89 %) klesalo o něco slaběji. Poslední zmiňovaná automobilka informovala o tom, že v případě „tvrdého brexitu“ by část výroby v Británii přesunula jinam. Ještě výrazněji než automobilky klesaly firmy Fresenius Medical Care (FME; -2,0 %), Infineon (IFX; -1,8 %) a Lufthansa (LHA; -1,5 %). Ve středu se naopak na pozadí zpráv z ECB dařilo akciím Deutsche Bank (DBK; +1,4 %). Mírněji rostly akcie společností Munich Re (MUV2; +0,4 %), Deutsche Boerse (DB1; +0,4 %) či Adidas (ADS; +0,4 %).

Ve čtvrtek budou zveřejněny hospodářské výsledky čtyř společností, když reportují Vonovia, Merck, Continental a Deutsche Post.

Index DAX -0,3 % na 11585,95 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Deutsche Bank (DBK) +1,4 % Fresenius Medical Care (FME) -2,0 %
Munich Re (MUV2) +0,4 % Infineon Technologies (IFX) -1,8 %
Adidas (ADS) +0,4 % Lufthansa (LHA) -1,5 %
Deutsche Boerse (DB1) +0,4 % Daimler (DAI) -1,3 %
Covestro (1COV) +0,2 % Volkswagen (VOW3) -1,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.