Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Německý DAX ve středu posílil

20.02.2019 | 18:14 0 Komentářů

Německý DAX ve středu posílil. Po výsledcích rostly Fresenius SE a Fresenius Medical Care. Dařilo se také automobilovému segmentu, naopak oslaboval opětovně Wirecard.

Německý DAX uzavřel středeční seanci slušným ziskem, když si připsal 0,86 %. Nejvýrazněji posilovala společnost Fresenius SE (FRE; +5,0 %), kterou následovala jí třetinově vlastněna firma Fresenius Medical Care (FME; +4,5 %). Obě společnosti dnes před otevřením trhu reportovaly kvartální čísla za poslední čtvrtletí fiskálního roku 2018. Druhá ze zmiňovaných firem vykázala za uplynulý kvartál tržby v souladu s odhady, ziskovost mírně pod. Investory však potěšila oznámením zpětného odkupu akcií ve výši 1 miliardy eur a navýšením dividendy. Výhled pro rok 2019 zůstal beze změny. Společnost Fresenius SE, vlastnící téměř jednu třetinu Fresenius Medical Care, výsledky za poslední kvartál minulého roku zaostala za odhady. Investoři však kladně přijali navýšení dividendy a solidní výhled.

Výrazně uprostřed týdne posilovaly také akcie výrobce automobilových součástek Continental (CON; +4,2 %), který se svezl s pozitivním sentimentem celého evropského automobilového segmentu v očekávání pozitivních zpráv ohledně vyjednávání mezi Spojenými státy a Čínou. Všechny tři významné automobilky v indexu (Daimler, BMW, Volkswagen) si připsaly kolem 2 až 3 %.

Na opačné straně indexu uzavřela společnost Wirecard (WDI; -5,0 %), která tak odevzdala veškeré včerejší zisky a pokračuje tak ve zvýšené volatilitě od zveřejnění informací o potenciálních ilegálních účetních machinacích. V úterý německý regulátor BaFin vydal zákaz shortování akcií Wirecardu. Ve středu BaFin ústy svého tiskového mluvčího informoval o tom, že s Wirecardem nikterak nejedná. „Cílem není ochrana jednotlivé firmy, ale ochrana důvěry ve funkčnost trhu“ zní v prohlášení.

Index DAX +0,86 % na 11406,05 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Fresenius (FRE) +5,0 % Wirecard AG (WDI) -5,0 %
Fresenius Medical Care (FME) +4,5 % Vonovia (VNA) -0,5 %
Continental (CON) +4,2 % Infineon Technologies (IFX) -0,4 %
Lufthansa (LHA) +2,9 % E.ON (EOAN) -0,3 %
Daimler (DAI) +2,6 % RWE (RWE) 0,0 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.