Neděle 27. září. Svátek má Jonáš.

Německý DAX ve středu posílil

17.04.2019 | 18:31 0 Komentářů

Index DAX uzavřel silnější o 0,43 %. Rostly automobilky, dařilo se také Wirecardu či ThyssenKruppu. Naopak klesaly Fresenius a dceřinka Fresenius Medical Care.

Německý index DAX se uprostřed týdne od začátku seance obchodoval v kladných hodnotách a nakonec uzavřel středeční obchodování silnější o 0,43 %. Posilovaly automobilky v očekávání zlepšování obchodních podmínek v Číně, která podle všeho zvažuje uvolnění licencí na počet vozidel v některých částech země. Nejvýrazněji posílil Volkswagen (VOW3; +3,0 %), dařilo se však i Daimleru (DAI; +2,0 %) či BMW (BMW; +1,11 %).

Ještě výrazněji než automobilky posilovala společnost Wirecard (WDI; +3,9 %) po zprávě o tom, že regulátor finančního trhu podal žalobci ve podobě státního zastupitelství v Mnichově podnět k vyšetření entit, které shortovaly akcie společnosti v nedávné době po zveřejnění informací o domnělých nekalých účetních praktikách. Tiskový mluvčí BaFin naznačoval možnou manipulaci s trhem ze strany asi 12 osob. Vyšetřován je podle informací jeden redaktor The Financial Times (plátek FT s informací o domnělých účetních machinacích Wirecardu přišel jako první), který měl informovat některé investory o článku před jeho zveřejněním.

Posilovaly také akcie firmy ThyssenKrupp (TKA; +3,6 %) na pozadí schválení fúze společnosti se skupinou Tata Steel Europe ze strany jihoafrického antimonopolního úřadu. Na opačné straně indexu uzavřely společnosti Fresenius (FRE; -3,4 %) a Fresenius Medical Care (-3,3 %). Mírněji oslabovaly firmy Deutsche Telekom (DTE; -1,1 %) či Bayer (BAYN; -1,1 %).

Za zmínku stojí také zveřejnění informací o údajném zájmu o převzetí Commerzbank (CBK; 1,54 %) ze strany holandské banky ING.

Index DAX +0,43 % na 12153,07 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +3,9 % Fresenius (FRE) -3,4 %
ThyssenKrupp (TKA) +3,6 % Fresenius Medical Care (FME) -3,3 %
Volkswagen (VOW3) +3,0 % Deutsche Telekom (DTE) -1,1 %
Daimler (DAI) +2,0 % Bayer (BAYN) -1,1 %
Infineon Technologies (IFX) +1,7 % Merck (MRK) -1,0 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.