Úterý 04. srpna. Svátek má Dominik.

Německý DAX ve středu oslabil o 0,23 %

08.04.2020 | 18:32 0 Komentářů

Index DAX ve středu klesal, v závěru seance však velkou část ztrát umazal a uzavřel slabší o mírných 0,23 %.

Německý DAX se v průběhu středeční seance obchodoval pod nulou, v její závěrečné části však stihl výraznou část ztrát umazat a nakonec uzavřel slabší „pouze“ o 0,23 %. Index tahaly do záporu zejména ztráty společností Siemens (SIE; -3,48 %), Deutsche Bank (DBK; -2,84 %) nebo Deutsche Post (DPW; -2,20 %). Naopak skokově rostly akcie firmy Infineon (IFX; +6,03 %) následované společností Adidas (ADS; +3,52 %). Růstovou seanci zažily také SAP (SAP; +1,56 %) nebo Volkswagen (VOW3; +1,52 %). 

Poslední zmiňovaná společnost dnes byla diskutována kvůli informaci zveřejněné agenturou Bloomberg, podle níž v rámci skupiny probíhá zvažování, zda vyplatit původně plánovanou rekordní výši dividendy. Z jedntolivých společností v indexu zveřejnila signifikantní informaci také aerolinka Lufthansa (LHA; -0,43 %), která oznamuje ukončení provozu Germanwings.

Ráno byla zveřejněna informace o tom, že jednání o koordinované akci v odpovědi na dopady pandemie na území států eurozóny se prozatím nedaří posunout do dalších fází. 

Zdroj: investing.com

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.