Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Německý DAX ve čtvrtek posílil

24.10.2019 | 17:42 0 Komentářů

Index DAX vzrostl o 0,60 %. Po výsledcích se dařilo Daimleru či firmě BASF. Nejvýrazněji však posiloval Infineon. Naopak klesala Vonovia.

Německý DAX ve čtvrtek posílil, když seanci uzavřel silnější o 0,57 %. Dařilo se společnosti Infineon (IFX; +4,2 %), jež tak více než umazal včerejší ztráty v návaznosti na report konkurenční společnosti Texas Instruments, která trhy nepotěšila zejména slabým výhledem. Infineon však dnes zveřejnil zprávu o tom, že výhled zmiňovaného konkurenta není podle něho příliš validní.

Rostla také skupina Daimler (DAI; +3,3 %), která dnes zveřejnila kvartální čísla za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2019. Společnost předčila konsensuální analytické odhady na všech klíčových úrovních, zároveň však upozornila na projektovaný nižší zisk v tomto roce z titulu vyšších předpokládaných nákladů na vyšetřování ohledně problémů s emisemi.

Kvartální report dnes před trhem zveřejnila také firma BASF (BAS; +3,4 %), která stejně jako Daimler uzavřel seanci výrazně v plusu. Společnost překonala analytická očekávání na úrovni ziskovosti, když nákup agrochemických a osivových aktiv od společnosti Bayer převážil negativní efekt obchodních válek a zpomalování v Číně.

Na opačné straně indexu uzavřela firma Vonovia (VNA; -2,0 %), kterou následovaly tituly Deutsche Telekom (DTE; -1,6 %), Deutsche Bank (DBK; -1,8 %) či Henkel (HEN; -1,5 %). O mnoho lépe si ve čtvrtek nevedla ani aerolinka Lufthansa (LHA; -1,1 %).

Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny. Jednalo se o poslední zasedání Maria Draghiho v roli prezidenta ECB.

Index DAX +0,6 % na 12874,91 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Infineon Technologies (IFX) +4,2 % Vonovia (VNA) -2,0 %
BASF SE (BAS) +3,4 % Deutsche Bank (DBK) -1,8 %
Daimler (DAI) +3,3 % Deutsche Telekom (DTE) -1,6 %
Merck (MRK) +2,0 % Henkel (HEN3) -1,5 %
Deutsche Boerse (DB1) +2,0 % Lufthansa (LHA) -1,1 %

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.