Úterý 15. června. Svátek má Vít.

Německý DAX ve čtvrtek oslabil o 1,15 %

06.05.2020 | 18:15 0 Komentářů

Index DAX ve čtvrtek odepsal 1,15 %. Po výsledcích prudce klesaly akcie BMW, nedařilo se ani Lufthanse či Wirecardu.

Německý DAX se ve čtvrtek dopoledne sice obchodoval v kladném teritoriu, avšak ve druhé polovině seance směr otočil a nakonec uzavřel slabší o nezanedbatelných 1,15 %.

Index táhly do záporu zejména ztráty automobilky BMW (BMW; -5,4 %), která dnes zveřejnila čísla za první kvartál tohoto roku. Výsledky za první tři měsíce roku sice špatné nebyly, avšak investory zklamalo zejména snížení výhledu pro ukazatel EBIT marže na rozmezí 0 až 3 % z předchozí úrovně 2 – 4 %.

Ještě o něco výrazněji pak v relativním vyjádření odepsaly akcie Wirecardu (WDI; -6,0 %). Dnes zveřejnil významný akcionář Demand Investment žádost o odstoupení současného CEO společnosti Markuse Brauna.

Nedařilo se ani akciím Lufthansy (LHA; -3,8 %), které reagovaly poklesem na zprávu o tom, že křesťansko-demokratická aliance CDU/CSU nesouhlasí s majetkovým vstupem německé vlády do aerolinek (zamýšleným ve výši 25,1 % akcií) a úvěrovou pomocí v objemu více než 10 miliard eur. 

Naopak se dařilo akciím společnosti Infineon (IFX; +5,0 %), která se dnes dočkala zvýšeného doporučení od analytiků Nord/LB na kupovat z předchozího stupně držet při cílové ceně 19,5 eur.

Po zveřejnění kvartálních čísel (oba nad odhady analytiků; potvrzení výhledu ze strany mateřské FRE) rostly Fresenius Medical Care (FME; +1,5 %) a Fresenius (FRE; +1,0 %).

Index DAX -1,15 % na 10606,2 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Infineon Technologies (IFX) +5,0 % Wirecard AG (WDI) -6,0 %
Beiersdorf (BEI) +1,9 % BMW (BMW) -5,4 %
Fresenius Medical Care (FME) +1,5 % Lufthansa (LHA) -3,8 %
Fresenius (FRE) +1,0 % Deutsche Bank (DBK) -3,2 %
Deutsche Boerse (DB1) +0,9 % BASF SE (BAS) -3,1 %

 

Zdroj: Bloomberg; Xetra

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.