Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Německý DAX ve čtvrtek opět navázal na propady z první poloviny týdne a odepsal 3,19 %

27.02.2020 | 19:03 0 Komentářů

Index DAX uzavřel slabší o 3,19 %.

Na evropských trzích dnes pokračovaly výprodeje z první poloviny týdne. DAX sice ve středu dokázal negativní sérii přerušit a uzavřít na kladné nule, ve čtvrtek se však v reakci na pokračující obavy z efektů koronaviru opět propadl do hlubokého záporu, když odepsal 3,19 %.

Poklesy se nevyhnuly žádnému odvětví, vůbec nejvýrazněji však z jednotlivých titulů ztrácely akcie Deutsche Bank (DBK; -6,4 %). O mnoho lépe si vcelku nepřekvapivě nevedla ani arolinka Lufthansa (LHA; -6,1 %), která z celého indexu patří k nejcitlivějším titulům co se dění kolem šíření nového koronaviru týče. Výrazné ztráty zaznamenaly také akcie společností Infineon (IFX; -5,0 %), Allianz (ALV; -4,8 %) či Covestro (1CVO; -4,7 %). Finanční ředitel Deutsche Bank dnes pro média hovořil o tématu koronaviru, když řekl, že efekty šíření nového viru byly podle něho v posledních týdnech podceněny. Ohledně celkových budoucích efektů si nedovolil cokoliv odhadovat.

Nejmírněji odepsala energetika RWE (RWE; -0,1 %), která byla jako jediný titul z celého indexu vůči výraznějším poklesům relativně rezistentní.

Index DAX -3,19 % na 12367,46 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
RWE (RWE) -0,1 % Deutsche Bank (DBK) -6,4 %
E.ON (EOAN) -1,3 % Lufthansa (LHA) -6,1 %
Siemens (SIE) -1,8 % Infineon Technologies (IFX) -5,0 %
Fresenius Medical Care (FME) -1,9 % Allianz (ALV) -4,8 %
Henkel (HEN3) -1,9 % Covestro (1COV) -4,7 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.