Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Německý DAX v závěru týdne pokračoval v propadu

09.02.2018 | 18:12 0 Komentářů

Index DAX odepsal 1,63 %. Dolů ho táhly banky.

Německý DAX dnes pokračoval v propadu, od dopoledních hodin se po celou seanci pohyboval v záporných hodnotách a nakonec uzavřel slabší o 1,63 %. Jedinou výrazněji rostoucí společností byla technologická firma Infineon (IFX; +0,7 %) poté, co analytici Goldman Sachs potvrdili doporučení buy. Infineonu pomáhal také pozitivní výhled americké Nvidie. Naopak na opačném konci indexu se ocitla Commerzbnak (CBK; -4,1 %). A to i přesto, že Independent Research dnes zvýšila doporučení pro banku na hold z předchozího sell s cílovou cenou 13 eur. Ratingová agentura Fitch navíc potvrdila rating pro Commerzbank na BBB+ se stabilním výhledem.

Mario Draghi ve čtvrtečním dopise Evropskému parlamentu kvitoval slova některých evropských bankéřů o tom, že harmonizovaná pravidla na úrovni EU by mohla usnadnit jednání o potenciálních fúzích, která jsou dnes zatížena mnoha bariérami. K tomuto tématu se vyjadřoval právě i CEO Commerzbank Stephan Engels v tom smyslu, že fúze by v současné chvíli vedla k ještě vyšším kapitálovým požadavkům, což je výrazný problém. Právě v souvislosti s Commerzbank se o možnosti fúze v minulém roce několikrát hovořilo.

O něco méně než Commerzbank oslaboval druhá banka Deutsche Bank (DBK; -2,2 %). Nedařilo se ani společnostem ProSieben (PSM; -2,4 %) či Siemens (SIE; -2,3 %). V procentuálně podobných hodnotách posléze oslabila i energetika RWE (RWE; -2,1 %).

Index DAX -1,63 % na 12061,03 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Infineon Technologies (IFX) +0,7 % Commerzbank (CBK) -4,1 %
Linde AG (LINU) +0,3 % ProSieben (PSM) -2,4 %
Beiersdorf (BEI) 0,0 % Siemens (SIE) -2,3 %
Henkel (HEN3) -0,1 % Deutsche Bank (DBK) -2,2 %
Vonovia (VNA) -0,1 % RWE (RWE) -2,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.