Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Německý DAX v závěru týdne oslabil takřka o jedno procento

20.07.2018 | 18:39 0 Komentářů

Index DAX uzavřel slabší o 0,98 %. Klesaly všechny velké automobilky a firma Thyssenkrupp. Naopak rostla energetika RWE.

DAX táhly do záporu automobilky

Německý index DAX se ve druhé polovině páteční seance dostal do záporu, a nakonec odepsal téměř procento, když oslabil o 0,98 %. Index táhly do červených čísel zejména ztráty automobilových společností. Nejvýrazněji odepsal Daimler (DAI; -2,4 %), následovaný byl Volkswagenem (VOW3; -2,3 %) a BMW (BMW; -1,8 %). V záporu uzavřel i dodavatel automobilových součástek Continental (CON; -2,0 %). Německý týdeník Spiegel dnes zveřejnil zprávu o tom, že Evropská komise vyšetřuje praktiky pěti velkých německých automobilek ohledně lobování jejich předních manažerů proti vyšším emisním standardům pro benzínové motory. Hovoří se o společnostech Daimler, BMW, Porsche, Audi a Volkswagenu.

Výrazně odepisoval ThyssenKrupp

Ještě výrazněji, než automobilky však oslaboval ocelářský a technologický podnik ThyssenKrupp (TKA; -3,1 %). Německá kancléřka Angela Merkelová se vyjádřila v tom smyslu, že chce, aby ThyssenKrupp zůstal v současné struktuře jakožto průmyslový konglomerát. Firma je v poslední době pod drobnohledem, když akcionáři vyjadřují znepokojení nad budoucím směřováním ikonické společnosti. CEO ThyssenKrupp Guido Kerkhoff posléze dnes řekl, že business zůstane v budoucnu pod jednou střechou.

RWE se dočkala zvýšeného doporučení od Morgan Stanley

Na opačné straně indexu uzavřela energetická společnost RWE (RWE; +1,3 %), která se dnes dočkala zvýšeného doporučení ze strany americké finanční společnosti Morgan Stanley na overweight z předchozího ewual – weight. Cílová cena byla zvýšena z 22 eur na 26 eur.

Index DAX -0,98 % na 12561,42 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
RWE (RWE) +1,3 % ThyssenKrupp (TKA) -3,1 %
Beiersdorf (BEI) +0,7 % Daimler (DAI) -2,4 %
Commerzbank (CBK) +0,5 % Volkswagen (VOW3) -2,3 %
Fresenius (FRE) +0,3 % Continental (CON) -2,0 %
Adidas (ADS) +0,2 % BMW (BMW) -1,8 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.