Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Německý DAX v úterý posílil o 1,08 %

03.03.2020 | 18:28 0 Komentářů

Index DAX přerušil sérii ztrátových seancí a v úterý rostl. Část předchozích ztrát umazala Lufthansa.

Německý DAX dnes po delší pauze uzavřel v kladných hodnotách, když se na trhy vlil o něco pozitivnější sentiment ohledně efektů šíření nového koronaviru. Nejvýrazněji rostly akcie aerolinky Lufthansa (LHA; +8,9 %), které tak umazaly alespoň část předchozích výrazných ztrát. Britské aerolinky včera oznámily rušení stovky letů v reakci na nižší poptávku kvůli novému viru. Důležitým milníkem pro letecké společnosti bude dovolenkové velikonoční období, v němž prozatím CEO společnosti Ryanair nevnímá prudký pokles poptávky po leteckém cestování.

Dařilo se také společnostem Wirecard (WDI; +4,3 %), MTU Aero Engines (MTX; +4,1 %), o něco mírněji rostly akcie společností Linde (LIN; +2,5 %) a E.ON (EOAN; +2,4 %). Na opačné straně indexu uzavřela Deutsche Bank (DBK; -3,0 %), která se do červených čísel stočila v závěru obchodování po snížení úrokových sazeb v USA, resp. spíše po tiskové konferenci předsedy Rady guvernérů Fedu J. Powella (prvotní reakce na oznámení o snížení sazeb byla růstová). Nedařilo se ani titulům Bayer (BAYN; -1,4 %), Deutsche Post (DPW; -1,3 %) nebo Daimler (DAI; -1,2 %).

Událostí dne bylo snížení úrokových sazeb ze strany americké centrální banky. Otázkou nadále zůstává, jak bude na efekty šíření nového koronaviru reagovat ECB. Včera se veřejně vyjadřovali tři zástupci banky.

Index DAX +1,08 % na 11985,39 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Lufthansa (LHA) +8,9 % Deutsche Bank (DBK) -3,0 %
Wirecard (WDI) +4,3 % Bayer (BAYN) -1,4 %
MTU Aero Engines (MTX) +4,1 % Deutsche Post (DPW) -1,3 %
Linde (LIN) +2,5 % Daimler (DAI) -1,2 %
E.ON (EOAN) +2,4 % BMW (BMW) -0,4 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.