Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Německý DAX v úterý oslabil o 0,26 %

24.09.2019 | 17:47 0 Komentářů

Mezi tituly s nejslabším vývojem se řadí automobilky, které oslabily po zprávě, že automobilka Daimler zaplatí v souvislosti s dieselovým skandálem pokutu ve výši 870 milionů eur. Naopak se dařilo firmě Wirecard nebo aerolince Lufthansa.

Německý akciový index DAX oslabil o 0,26 %. Na konci indexu skončily automobilky Volkswagen (-2,3 %) a Daimler (-1,7 %). Ty oslabovaly po tom, co Německé státní zastupitelství ve Stuttgartu dnes oznámilo, že automobilka Daimler zaplatí v souvislosti s dieselovým skandálem pokutu ve výši 870 milionů eur. Firma uvedla, že se k rozhodnutí odvolávat nebude. BASF SE odepsala 2,1 %. Chemický výrobce včera oznámila, že prodala svůj byznys zabývající se výrobou filtračních membrán společnosti DuPont.

Na druhé straně indexu skončila Wirecard (+2,4 %) a s 2% přírustem ukončila dnešní seanci Lufthansa. Ta rostla po tom, co nejstarší světová cestovní kancelář Thomas Cook vyhlásila krach. Firma uvedla, že nedokázala obstát online konkurenci, posledním změnám na trhu s cestováním a současným geopolitickým událostem. Realitní společnost Vonovia si připsala 1,5 %. Ta včera oznámila, že se dohodla na koupi majoritního podílu v realitní společnosti Hembla AB. Celkově tak ve Švédsku bude vlastnit více než 38 tisíc apartmánů a se stane největším majitelem nemovitostí ve Švédsku.

Index DAX -0,26 % na 12310,39 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +2,4 % Volkswagen (VOW3) -2,3 %
Lufthansa (LHA) +2,0 % BASF SE (BAS) -2,1 %
Vonovia (VNA) +1,5 % Deutsche Bank (DBK) -1,9 %
Fresenius Medical Care (FME) +1,0 % Daimler (DAI) -1,7 %
Beiersdorf (BEI) +1,0 % Siemens (SIE) -1,0 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.