Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Německý DAX v pondělí posílil

25.02.2019 | 18:02 0 Komentářů

Německý DAX v pondělí posílil o 0,52 %. Rostly zejména společnosti citlivější na vývoj obchodních vztahů mezi USA a Čínou. Oslabovala společnost Covestro po slabších výsledcích za 4Q FY18 a sníženém výhledu pro FY19.

Trhy v Evropě v pondělí hýbala zejména víra v lepší obchodní vztahy mezi USA a Čínou; Ilustrativní foto

Německý DAX se na startu týdne stejně jako celá Evropa obchodoval v kladných hodnotách a nakonec uzavřel silnější o 0,52 %. Posilovaly automobilky v návaznosti na přicházející pozitivní zprávy ohledně vývoje vyjednávání mezi Spojenými státy a Čínou. Tento týden skončí původní termín, ve kterém se obě velmoci dohodly na nezavádění tarifů a pokusům o vyjednání dohody. Americký prezident Donald Trump se nechal slyšet, že pokud nadále uvidí progres při vyjednávání, nebrání se prodloužení termínu, do kterého by dohoda měla být uzavřena.

Nejvýrazněji v pondělí rostl Volkswagen (VOW; +3,0 %), sekundoval mu Daimler (DAI; +2,4 %). Třetí velká automobilka v indexu BMW (BMW; +0,38 %) posílila o něco mírněji. Výrazněji rostly také textilka Adidas (ADS; +3,0 %) či firmy Infineon (IFX; +2,6 %) a ThyssenKrupp (TKA; +2,2 %). Veskrze tedy společnosti více citlivé právě na vývoj obchodních vztahů na trase Washington  – Peking.

Na opačné straně indexu se ocitl výrobce polymerních vláken Covestro (1COV; -3,2 %). Firma dnes před trhem reportovala slabší zisk za čtvrtý kvartál, a navíc snížila výhled pro fiskální rok 2019. Mírněji v pondělí odepisovaly společnosti Vonovia (VNA; -1,5 %) či Merck (MRK; -0,9 %).

Index DAX +0,52 % na 11517,05 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Volkswagen (VOW3) +3,0 % Covestro (1COV) -3,2 %
Adidas (ADS) +3,0 % Vonovia (VNA) -1,5 %
Infineon Technologies (IFX) +2,6 % Merck (MRK) -0,9 %
Daimler (DAI) +2,4 % BASF SE (BAS) -0,7 %
ThyssenKrupp (TKA) +2,2 % Deutsche Telekom (DTE) -0,7 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.