Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Německý DAX v pátek posílil o více než 2,5 %

18.01.2019 | 17:47 0 Komentářů

Německý DAX v pátek posílil o více než 2,5 %. Hlavním důvodem je pozitivní sentiment z titulu kladných zpráv o vyjednávání mezi USA a Čínou. Rostly zejména automobilky a firmy citlivé na obchodní vyjednávání mezi zmiňovanými velmocemi.

Německý DAX uzavřel závěrečnou seanci týdne robustním růstem, když ho do kladných hodnot hnal pozitivním sentiment, který v závěru týdne vládne nad všemi kontinenty. Jeho důvodem jsou zejména přicházející zprávy o vývoji vyjednávání ohledně obchodních vztahů na trase Spojené státy – Čína.

V pátek se dařilo automobilovým firmám, na které pozitivně zapůsobila zpráva o tom, že čínští vládní představitelé apelují na lokální vlády, aby vícero podporovaly nákupy automobilů. S rostoucím automobilovým trhem napříč Evropou se tak svezl i dodavatel součástí do aut – firma Continental (CON; +4,8 %). Z automobilek se nejvíce dařilo Daimleru (DAI; +3,9 %). BMW (BMW; +3,04 %) a Volkswagen (VOW3; +2,02 %) uzavřely s o něco slabšími, avšak taktéž solidními, zisky. Dařilo se také společnosti Wirecard (WDI; +4,9 %), která je velmi citlivá právě na vývoj obchodních vztahů mezi USA a Čínou. Žádná z firem z indexu DAX pátek nezakončila v červených číslech.

Index DAX +2,71 % na 11214,44 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +4,9 % Beiersdorf (BEI) +0,1 %
Continental (CON) +4,8 % Merck (MRK) +0,6 %
BASF SE (BAS) +4,5 % Vonovia (VNA) +1,0 %
Covestro (1COV) +4,0 % Henkel (HEN3) +1,1 %
Daimler (DAI) +3,9 % E.ON (EOAN) +1,2 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.