Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Německý DAX uzavřel závěrečnou seanci týdne na kladné nule

22.05.2020 | 17:51 0 Komentářů

Index DAX +0,07 %.

Německý DAX otevřel závěrečnou seanci týdne tam, kde zakončil tu čtvrteční, tedy výrazně v záporu. Od počátku seance však ztráty umazával a ve druhé polovině obchodování se dostal do kladných vod, kde nakonec i uzavřel. Index tak seanci zakončil na kladné nule (+0,07 %).

Dařilo se zejména akciím firem Munich Re (MUV2; +1,8 %), Infineon (IFX; +1,4 %), Vonovia (VNA; +1,4 %), Continental (CON; +1,3 %) či Fresenius Medical Care (FME; +1,2 %).

Naopak oslabovaly akcie aerolinky Lufthansa (LHA; -1,2 %), které tak umazaly část včerejších zisků, jež přišly po zprávě o tom, že společnost je blízko uzavření miliardové dohody s německou vládou, která by se měla stát majoritním vlastníkem aerolinky. Více informací o zcáhranném balíčku zde. Dnes však přišla zpráva zmiňující, že dohoda se vůbec nelíbí zástupcům zaměstnanců aerolinky. „Je šokující, že návrh pomoci ze strany federální vlády neobsahuje jediné slovo o budoucnosti zaměstnanců,“ nechal se slyšet šéf odborů Christian Hirsch pro deník Bild. Deník Handelsblatt také přišel se zprávou, že německá vláda požaduje, aby Lufthansa převzala všechny své dodávky letounů Airbus.

Nedařilo se ani společnostem Deutsche Post (DPW; -1,1 %), MTU Aero (MTX; -0,9 %), Merck (MRK; -0,8 %) či E.ON (EOAN; -0,7 %).

Index DAX +0,07 % na 11073,87 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Munich Re (MUV2) +1,8 % Lufthansa (LHA) -1,2 %
Infineon Technologies (IFX) +1,4 % Deutsche Post (DPW) -1,1 %
Vonovia (VNA) +1,4 % MTU Aero Engines (MTX) -0,9 %
Continental (CON) +1,3 % Merck (MRK) -0,8 %
Fresenius Medical Care (FME) +1,2 % E.ON (EOAN) -0,7 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.