Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Německý DAX uzavřel v pondělí nepatrným ziskem

29.04.2019 | 18:19 0 Komentářů

Německý DAX uzavřel v pondělí mírným ziskem (+0,1 %). Rostly farmaceutické společnosti Fresenius Medical Care a Fresenius, naopak klesaly firmy Bayer, Continental či ThyssenKrupp.

Německý DAX uzavřel první obchodní seanci týdne v mírném plusu, když si připsal 0,1 %. Nejrůstovější papíry byly v pondělí Fresenius Medical Care (FME; +2,1 %) a Fresenius (FRE; +1,5 %). Evropská centrální banka podle Bloombergu nakoupila v rámci svého programu CSPP korporátní bondy nejméně čtyř nových společností, mezi nimiž je i Fresenius.

Dařilo se také Wirecardu (WDI; +1,1 %), a to i přes snížené doporučení na sell ze strany společnosti Guggenheim. Slate Path Capital informovala na základě regulatorního oznámení o snížení short pozice ve Wirecardu o 22,30 %.

O něco mírněji rostla Deutsche Bank (DBK; +0,7 %), která dnes zveřejnila zprávu o tom, že očekává snížení navýšených kapitálových požadavků ze strany regulátorů v návaznosti na proběhlé strukturální změny uvnitř banky.

Na záporné straně indexu uzavřela firma Bayer (BAYN; -3,5 %) zmítaná problémy se zhruba 13 400 žalobami ohledně závadného produktu (Roundup) americké společnosti Monsanto (kterou Bayer v červnu 2018 koupil), který měl způsobovat rakovinu. Uvnitř společnosti probíhají podle posledních zpráv boje o postavení současného CEO Wernera Baumanna. Aktivistický investor Baader Helvea (buy) dnes řekl, že Bayer by se mohl stát cílem převzetí ze strany aktivistického investora.

Nedařilo se ani akciím firmy Continental (CON; -2,7 %), které oslabovaly i přes zvýšené doporučení ze strany analytiků MainFirst (neutral; cílová cena zvýšena na 156 eu z předchozích 115 eur).

Profit warningy z automobilového průmyslu a od společnosti Kloeckner zvyšují obavy ohledně robustnosti výhledu pro fiskální rok u společnosti ThyssenKrupp (TKA; -2,1 %). Alespoň to uvádí analytici firmy Metzler v dnes zveřejněné zprávě, ve které snižují doporučení z hold na sell (cílová cena snížena na 14 eur z předchozí úrovně 11,70 eur).

Index DAX +0,1 % na 12328,02 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Fresenius Medical Care (FME) +2,1 % Bayer (BAYN) -3,5 %
Fresenius (FRE) +1,5 % Continental (CON) -2,7 %
Wirecard AG (WDI) +1,1 % ThyssenKrupp (TKA) -2,1 %
Deutsche Bank (DBK) +0,7 % Covestro (1COV) -1,3 %
Henkel (HEN3) +0,7 % RWE (RWE) -0,9 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.