Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Německý DAX uzavřel v plusu, dařilo se akciím Deutsche Bank

16.07.2019 | 18:40 0 Komentářů

Německý DAX uzavřel v plusu, dařilo se zejména akciím Deutsche Bank. Posilovala také Lufthansa, která se svezla s celým sektorem aerolinek.

Ilustrativní foto; Zdroj: Xetra

Německý index DAX se v první polovině seance obchodoval smíšeně kolem nuly, po odpoledni však zamířil do kladných vod  a nakonec uzavřel úterní obchodování silnější o 0,35 %.

Zajímavou seanci zažila Deutsche Bank (DBK; +4,3 %), která se ráno dočkala pochvalných slov od ratingové agentury S&P, jež potvrdila kreditní rating na úrovni BBB+, avšak přidala komentář v pozitivním duchu. Agentura píše, že banka by měla být schopna překonat současné problémy a dosáhnout finančních cílů, kterých si stanovila.

Informační agentura Bloomberg v souvislosti s Deutsche Bank zveřejnila zprávu o tom, že banka se spolu s německou společností Berenberg americkými Citigroup a Goldman Sachs podílela (jakožto aranžér) na prodeji akcií realitní společnosti Aroundtown ve výši 600 milionů eur. Bloomberg taktéž v odpoledních hodinách vydal zprávu informující o probíhajících jednáních zástupců Deutsche Bank s francouzskou BNP Paribas o již dříve avizované spolupráci.

Dařilo se také akciím aerolinky Lufthansa (LHA; +2,6 %), která posilovala s celým sektorem v návaznosti na oznámený nižší kapacitní růst společnosti Ryanair. O něco mírněji posilovaly firmy Heidelberg (HEI; +1,6 %), Henkel (HEN3; +1,6 %) či Continental (CON; +1,5 %).

Nedařilo se akciím společnosti Wirecard (WDI; -1,8 %), která tak odepsala část včerejších zisků. Slaběji klesaly také Vonovia (VNA; -0,8 %), Deutsche Telekom (DTE; -0,4 %), SAP (SAP; -0,4 %) či (RWE; -0,3 %).

Index DAX +0,35 % na 12430,97 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Deutsche Bank (DBK) +4,3 % Wirecard AG (WDI) -1,8 %
Lufthansa (LHA) +2,6 % Vonovia (VNA) -0,8 %
HeidelbergCement (HEI) +1,6 % Deutsche Telekom (DTE) -0,4 %
Henkel (HEN3) +1,6 % SAP (SAP) -0,4 %
Continental (CON) +1,5 % RWE (RWE) -0,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.