Středa 28. října. Je Státní Svátek

Německý DAX uzavřel úterní seanci v záporu

28.05.2019 | 18:58 0 Komentářů

Index DAX odepsal 0,37 %.

Zdroj: Xetra

Německý DAX se v úterní celkem poklidné seanci obchodoval až na pár krátkých výjimek v červených číslech a nakonec uzavřel slabší o 0,37 %. Index táhly do záporu zejména ztráty společností Linde (LIN; -2,2 %) a Deutsche Bank (DBK; -2,2 %).

V závěru seance se objevila zpráva o tom, že německá banka zvažuje snížení cíle pro kmenový kapitál tier 1 (CET 1) na deklarované minimum 13 %. Poslední zveřejněná data ze strany Deutscha Bank ukazovala na kmenový kapitál tier 1 ve výši 13,7 %. Zprávu přinesl německý deník Handelsblatt. V reakci na zveřejnění informace akcie banky krátkou „jehlou“ umazaly část ztrát, avšak před uzavřením obchodování se vrátily jen mírně nad hodnoty z před zveřejnění zprávy.

O něco mírněji oslabovaly firmy BASF (BAS; -1,8 %), Deutsche Post (DPW; -1,6 %) či Vonovia (VNA; -1,6 %).

Na opačné straně indexu uzavřela agrochemická a farmaceutická společnost Bayer (BAYN; +1,4 %). V průběhu dne agentura Bloomberg přišla se zprávou, že společnost Permira je v jednání s firmou Cinven ohledně potenciální společné poptávce po odkoupení divize Bayeru věnující se zdravotní péči o zvířata. Bayer by měl podle anonymních zdrojů započít prodejní proces jednotky v červnu.

Mírně slabší zisky si v úterý připsaly akcie firem Continental (CON; +1,2 %), Adidas (ADS; +0,8 %) či Wirecard (WDI; +0,8 %).

Index DAX -0,37 % na 12027,05 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Bayer (BAYN) +1,4 % Linde PLC (LIN) -2,2 %
Continental (CON) +1,2 % Deutsche Bank (DBK) -2,2 %
Adidas (ADS) +0,8 % BASF SE (BAS) -1,8 %
Wirecard AG (WDI) +0,8 % Deutsche Post (DPW) -1,6 %
Fresenius Medical Care (FME) +0,7 % Vonovia (VNA) -1,6 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.