Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Německý DAX uzavřel týden na kladné nule

09.11.2018 | 19:23 0 Komentářů

Německý DAX uzavřel týden na kladné nule. Rostly společnosti Lufthansa, Infineon či Allianz, která reportovala kvartální čísla. Prudce oslaboval ThyssenKrupp po profit warningu.

Německý DAX uzavřel závěrečnou seanci týden na kladné nule, když si připsal zanedbatelných 0,2 %. Nejvýrazněji se dařilo aerolince Lufthansa (LHA, +4,1 %), která posilovala po zveřejnění měsíčního reportu o počtu pasažérů za měsíc říjen. V minulém měsíci Lufthansa přepravila 13,231 milionů pasažérů. Klíčový sledovaný ukazatel revenue seat-kilometers tak v meziroční komparaci vzrostl o 9,4 %. Počet letů v říjnu dosáhl čísla 112 875, což je v relativním meziročním vyjádření růst o 9,6 %.

Dařilo se také technologické společnosti Infineon (IFX; +3,0 %) či pojišťovně Allianz (ALV; +2,7 %). Druhá zmiňovaná společnost rostla po dnešním kvartálním reportu za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2018. Výnosy i ziskovost překonaly očekávání analytiků oslovených agenturou Bloomberg.

Mírněji posléze v pátek rostly firmy Adidas (ADS; +1,4 %) či Beiersdorf (BEI; +1,2 %).

Na opačné straně indexu uzavřela hlubokým propadem společnost ThyssenKrupp (TKA; -9,1 %), která v pátek zveřejnila profit warning. Firma snížila výhled na úrovni zisku, když očekává výrazné negativní dopady probíhajícího vyšetřování ohledně kartelu o nastavování cen železa.

V pátek se nedařilo ani automobilce Volkswagen (VOW3; -3,5 %), která dnes zveřejnila neuspokojivá říjnová čísla o prodejích vozů. Firma zmiňuje ve zprávě zejména efekt slabé poptávky z Číny z titulu probíhajících obchodních válek.

V závěrečné seanci týdne klesaly také firmy Fresenius Medical Care (FME; -3,2 %), Fresenius (FRE; -2,8 %) či Deutsche Bank (DBK; -2,2 %).

Index DAX +0,02 % na 11529,16 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Lufthansa (LHA) +4,1 % ThyssenKrupp (TKA) -9,1 %
Infineon Technologies (IFX) +3,0 % Volkswagen (VOW3) -3,5 %
Allianz (ALV) +2,7 % Fresenius Medical Care (FME) -3,2 %
Adidas (ADS) +1,4 % Fresenius (FRE) -2,8 %
Beiersdorf (BEI) +1,2 % Deutsche Bank (DBK) -2,2 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.