Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Německý DAX uzavřel slabší o půl procenta

14.11.2018 | 18:45 0 Komentářů

Německý DAX uzavřel slabší o půl procenta. Středeční seance byla ovlivněna několika kvartálními reporty.

DAX uzavřel pod nulou

Německý DAX se uprostřed týdne obchodoval většinu seance v červených číslech, ve druhé polovině však otočil směr a zamířil do kladných vod. V závěru obchodních hodin však zisky odevzdal a opět se vrátil do záporu, kde nakonec i uzavřel (-0,52 %).

Kvartální čísla

Indexem hýbaly zejména společnosti, které před otevřením trhu reportovaly kvartální čísla za třetí čtvrtletí fiskálního roku 2018. Nejpozitivněji reagovala na kvartální čísla farmaceutická a chemická společnost Merck (MRK; +4,8 %), která překonala odhady trhu. Spolu s tím také upravila výhled na úrovni organických i celkových tržeb nahoru. Naopak na úrovni ziskovosti firma výhled snížila, roli však hraje zejména negativní vliv směnného kurzu. Dařilo se také energetické skupině E.ON (EOAN; +3,4 %), která zveřejnila solidní výsledky a potvrdila výhled s tím, že ho očekává spíše na horní hranici. Transakce s RWE a Innogy by se měla uzavřít v příštím roce. RWE po dnešním kvartálním reportu rostla mírněji. Nejhůře z celého indexu si naopak vedla po kvartálních číslech společnost Wirecard (WDI; -5,0 %), která sice navýšila výhled na úrovni ziskovosti, avšak investoři byli nastaveni na ještě větší číslo a zvýšený výhled tak očekávání trhu nenaplnil. Po reportu odepisoval také výrobce průmyslových plynů Linde (LIN; -3,4 %).

Bayer a hrozba pokuty

Výrazně klesaly také akcie firmy Bayer (BAYN; -3,2 %) v návaznosti na přetrvávající nejistotu ohledně možnosti potenciální pokuty ve výši stovek miliard dolarů v případě, že soud rozhodne o tom, že více než 9 tisíc spotřebitelů bylo zdravotně poškozeno produkty německé společnosti.

Index DAX -0,52 % na 11412,53 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Merck (MRK) +4,8 % Wirecard AG (WDI) -5,0 %
E.ON (EOAN) +3,4 % Linde PLC (LIN) -3,4 %
Fresenius (FRE) +2,6 % Bayer (BAYN) -3,2 %
Infineon Technologies (IFX) +1,6 % Allianz (ALV) -1,7 %
BMW (BMW) +1,0 % Covestro (1COV) -1,6 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.