Neděle 16. května. Svátek má Přemysl.

Německý DAX uzavřel pondělí seanci v plusu

30.09.2019 | 17:40 0 Komentářů

Německý DAX uzavřel pondělí seanci v kladném, když si připsal 0,31 %. Rostly společnosti Lufthansa či Covestro, klesaly firmy Fresenius nebo Wirecard.

Německý DAX po openu v červené barvě v první polovině úvodní seance tohoto týdne fluktuoval kolem nuly, aby v odpoledních hodinách nabral rostoucí směr a nakonec uzavřel silnější o 0,31 %. Index táhly do plusu zisky Lufthansy (LHA; +2,1 %), která posilovala s celý sektorem v návaznosti na zprávu HSBC, která vnímá efekt krachu britské cestovní kanceláře Thomas Cook na budoucí vývoj sektoru aerolinek veskrze jako pozitivní. O něco mírněji rostly akcie společnosti Covestro (1COV; +1,4 %), která již v pátek oznámila expanzi „otevřených inovací“ v Číně. V solidním zisku uzavřela také Deutsche Post (DPW; +1,5 %). Za zmínku stojí získání majoritního podílu Siemensu (SIE; +1,36 %)  v konzultanské společnosti ECG Management Consultants. Analytici Jefferies snížili cílovou cenu pro BMW (BMW; +1,1 %) o 2 eura na 70 eur při stávajícím doporučení kupovat. Automobilka navzdory tomu uzavřela v plusu.

Na opačné straně indexu uzavřela farmaceutická firma Fresenius (FRE; -2,4 %) po zprávě od analytiků Morgan Stanley, kteří vnímají snížený potenciál růstu ve střednědobém období, a to zejména v návaznosti na vývoj americké Kabi divize. Nedařilo se ani společnosti Wirecard (WDI; -2,1 %). Slaběji klesaly tituly Henkel (HEN3; -0,8 %), Deutsche Bank (DBK; -0,8 %) či Infineon (IFX; -0,6 %). Prvně zmiňovaná firma se dnes „dočkala“ sníženého doporučení ze strany bank of America.

Index DAX +0,31 % na 12419,79 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Lufthansa (LHA) +2,1 % Fresenius (FRE) -2,4 %
Deutsche Post (DPW) +1,5 % Wirecard AG (WDI) -2,1 %
Covestro (1COV) +1,4 % Deutsche Bank (DBK) -0,8 %
HeidelbergCement (HEI) +1,2 % Henkel (HEN3) -0,8 %
BMW (BMW) +1,1 % Infineon Technologies (IFX) -0,6 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.