Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Německý DAX uzavřel pátek v záporu

19.10.2018 | 18:18 0 Komentářů

Německý DAX uzavřel pátek v záporu, odepisovala Lufthansa po sníženém doporučení či Daimler po dalším profit warningu. Continentalu posléze ublížil snížený výhled konkurenčního Michelinu.

Německý index DAX v závěru týdne uzavřel v mírně záporných hodnotách, když odepsal 0,33 %. Index se v záporu pohyboval valnou většinu seance a nad nulu se podíval pouze na krátké okamžiky. Nedařilo se zejména průmyslovým společnostem, naopak rostly komunikační firmy.

Nejvýrazněji odepisovala aerolinka Lufthansa poté, co se včera „dočkala“ sníženého doporučení ze strany MainFirst z outperform na buy s cílovou cenou 20 eur za akcii. MainFirst snížené doporučení vysvětluje nepříjemným koktejlem „neklidné“ poptávky a rostoucích palivových nákladů z titulu růstu cen pohonných hmot.

Druhou nejvíce klesající společností byl v pátek dodatavatel automobilových součástek Continental (CON; -4,5 %), na něhož dolehl snížený výhled konkureční společnosti Michelin, která upozorňuje na klesající tržby v Evropě a Číně.

Investory v pátek nepotěšil Daimler (DAI; -1,19 %). Slavná automobilka klesala po druhém profit warningu v průbhu posledních čtyř měsíců. Daimler zveřejnil zprávu, že za fiskální rok 2018 očekává zisk před zdaněním a úroky (EBIT) „signifikantně pod meziročním levelem“.

Výrazný pokles akcií zaznamenaly také společnosti ThyssenKrupp (TKA; -4,0 %), Covestro (1COV; -3,8 %) a Infineon (IFX; -3,3 %). Naopak se v pátek dařilo energetikám RWE (RWE; +2,1 %) a E.ON (EOAN; +1,7 %). Kolem 2 % si připsaly také Adidas (ADS; +2,0 %) a Wirecard (WDI; +2,1 %).

Index DAX -0,33 % na 11551,39 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
RWE (RWE) +2,1 % Lufthansa (LHA) -6,0 %
Wirecard AG (WDI) +2,1 % Continental (CON) -4,5 %
Adidas (ADS) +2,0 % ThyssenKrupp (TKA) -4,0 %
E.ON (EOAN) +1,7 % Covestro (1COV) -3,8 %
Vonovia (VNA) +1,5 % Infineon Technologies (IFX) -3,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.