Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Německý DAX uzavřel páteční seanci téměř půl procenta v záporu

30.11.2018 | 18:29 0 Komentářů

Německý index DAX oslabil o 0,44 % na 11248,34 bodů. V červených číslech skončil nejhlouběji spotřebitelský a realitní sektor. Naopak v zelených číslech dnešní seanci zakončil sektor telekomunikací a materiálů.

Akciový index DAX dnes uzavřel se ztrátou 0,44 % na 11248,34 bodů. Nejslabším sektorem indexu dnes byl sektor spotřebitelský, ve kterém jej stahovala především společnost Adidas (ADS; -1,37 %)  a automobilka Daimler (DAI; -1,92 %). Nejlépe se dnes z indexu vedlo sektoru telekomunikací, ve kterém posílila společnost Deutsche Telegom AG (DTE; +0,65 %).

Během dnešní seance nejvíce posílila společnost Linde PLC (LIN; +3,3 %). Obchodování společnosti Linde dnes bylo více než pětkrát vyšší v porovnání se jejím 20 děním průměrem. Bylo zobchodováno 260 108 akcí (průměr 49 424). Druhou nejsilnější společností na frankfurtské burze byla agrochemická a farmaceutická společnost Bayer (BAYN; +1,4 %). Akcie společnosti na Frankfurtské burze vzrostly poté, co německý konglomerát nečekaně oznámil, že se chystá zefektivnit výrobu díky optimalizaci nákladů, která bude zahrnovat například snížení počtu pracovních míst. Akcie společnosti poklesly o více než 30 % od poloviny září, a proto se firma  rozhodla zavést tato opatření, aby zatraktivnila společnost pro investory a oživila její akcie.

Naopak nejhůře dnešní seanci zakončila společnost Detusche Bank (DBK; -3,1), která dnes zažila svůj druhý den policejní razie, během které byly prohledávány kanceláře všech členů správní rady. Dnešní den dostal její akcie na rekordně nízkou úroveň. Dále skončila v červených číslech společnost Fresenius (FRE; -2,9 %) a Wirecard (WDI; -2,6).

Automobilka Daimler (DAI; -1,9 %) během dnešní obchodní seance utrpěla 1,9% ztrátu,  kvůli „přehnaným“ obavám ohledně generálního ředitele Carlose Ghosna, jenž byl v polovině měsíce zatčen v Japonsku. Možnost sloučení s automobilkou Nissan pravděpodobně již vymizela z dosahu, ovšem business plán společnosti pro rok 2022 v ohrožení není. Firma uvedla, že nízké ceny jejich akcií nyní skýtají dobrou příležitost pro investory a uvedla doporučení na „buy“ z předchozího „hold“.

 

Index DAX -0,44 % na 11248,34 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Linde PLC (LIN) +3,3 % Deutsche Bank (DBK) -3,1 %
Bayer (BAYN) +1,4 % Fresenius (FRE) -2,9 %
Deutsche Boerse (DB1) +1,3 % Wirecard AG (WDI) -2,6 %
Infineon Technologies (IFX) +0,6 % Daimler (DAI) -1,9 %
Beiersdorf (BEI) +0,5 % HeidelbergCement (HEI) -1,6 %

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.