Čtvrtek 01. října. Svátek má Igor.

Německý DAX uzavřel na kosmeticky kladné nule, o aktiva Wirecard (+16 %) projevují zájem kupci

27.07.2020 | 18:39 0 Komentářů

Index DAX uzavřel téměř beze změny na 12838,66 b.

Německý index DAX dnes převážnou většinu seance seshora oťukával páteční závěr a nakonec uzavřel o kosmetického 0,6 bodu výše. Podporou byl lepší než očekávaný index IFO, evropské akcie jako celek se však zmítaly v obavách ohledně druhé vlny koronaviru. Britská vláda uvalila karanténu pro cestující ze Španělska, což negativně dopadlo na akcie společností z cestovního sektoru.

V Německu se nejlépe dařilo akciím účetním skandálem zmítané společnosti Wirecard (WDI; +16 %). Insolvenční správce Michael Jaffe uvedl, že se objevilo přes 130 potenciálních kupců pro aktiva společnosti. Šedesát z nich má zájem o severoamerickou dceřinou společnost, 77 potom o jádrové podnikání. Zároveň Jaffe uvedl, že společnost má prozatím dostatek likvidity k udržení fungování. Proces prodeje začne v nejbližších týdnech.

Posílily také akcie softwarové společnosti SAP (SAP; +2,7 %) po zveřejnění kompletních výsledků za 2Q, zvýšení výhledu cashflow a oznámení záměru prodat skrze burzu část společnosti Qualtrics. Naopak se nedařilo akciím MTU Aero Engines (MTX; -2,8 %), přes dvě procenta odepsal ještě Bayer (BAYN) a Deutsche Bank (DBK).

Index DAX 0 % na 12838,66 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +15,5 % MTU Aero Engines (MTX) -2,8 %
SAP (SAP) +2,7 % Bayer (BAYN) -2,4 %
Infineon Technologies (IFX) +2,1 % Deutsche Bank (DBK) -2,3 %
Covestro (1COV) +1,8 % E.ON (EOAN) -1,6 %
Fresenius Medical Care (FME) +0,7 % Deutsche Wohnen (DWNI) -1,1 %

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.