Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

Německý DAX uzavřel čtvrteční seanci s mírným ziskem

16.04.2020 | 18:22 0 Komentářů

Index DAX si připsal 0,21 %.

Německý DAX otevřel po středečním poklesu čtvrteční seanci v pozitivním teritoriu a nad nulou se držel až do druhé poloviny obchodování, kde se na chvíli stočil do červených barev. V závěru seance však opět směr otočil a nakonec si připsal mírných 0,21 %.

Investoři dnes vstřebávali oznamování německé vlády o plánovaném uvolňování některých opatření přijatých v reakci na probíhající pandemii, další příchozí data protínající dlouholetá minima (např. v USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti zde či index výrobní aktivity filadelfského FEDu zde, v EMU průmyslová produkce zde) a smíšené kvartální reporty hned několika společností jak v Evropě, tak i v USA. 

V pozdních odpoledních hodinách zveřejnila předběžná čísla za první čtvrtletí automobilka Volkswagen (VOW3; +1,53 %), která se spolu s tím také rozhodla pro stažení výhledu. Již dříve v průběhu dne automobilka oznámila plány na obnovu výroby v továrnách. 

Vůbec nejlépe si ve čtvrtek vedly akcie společností Deutsche Boerse (DB1; +3,94 %), Fresenius (FRE; +3,41 %), Merck (MRK; +2,64 %) či SAP (SAP; +2,28 %). Alespoň část včerejších ztrát umazala Deutsche Bank (DBK; +1,62 %). Naopak nejztrátovějšími tituly byly MTU Aero (MTU; -3,24 %) a Heidelberg (HEI; -3,02 %), jež naopak včerejší výrazné ztráty dále prohloubily.

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.