Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Německý DAX ukončuje dnešní seanci slabší o 0,05 %

02.05.2019 | 17:48 0 Komentářů

Německý akciový index DAX ukončil dnešní seanci slabší o 0,05 %. Nejvíce připsala společnost BAYER, když americký regulátor znovu zdůraznil, že Roundup nepředstavuje zdravotní nebezpečí, pokud správně použit.

Největší zisky připsala společnost Bayer (+3,8 %). Akcie Bayer AG začaly posilovat po tom, co americký environmentální regulátor znovu zdůraznit svůj pohled, že klíčová ingredience v produktu Roundup weedkiller nepředstavuje zdravotní riziko, pokud je produkt správně použit. Glyfosát (obchodním názvem Roundup), nejpopulárnější herbicid na trhu, není karcinogenní, pokud je použit v souladu s instrukcemi, uvedla environmentální ochranná agentura ve čtvrtečním prohlášení. Ve středu se na trzích v Německu z důvodu státního svátku neobchodovalo a akcie společnosti Bayer posilovaly až o 3,8 % během ranních čtvrtečních hodin ve Frankfurtu.  Akcie společnosti Volkswagen AG ukončily dnešní obchodní seanci silnější o 3,7 %, když skupina VW dnes reportovala pozitivní výsledky hospodaření za první čtvrtletí roku 2019. Tržby v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o 3,06 % a o více než 1,5 miliardy euro překonaly očekávání analytiků. Zisk před úroky a zdaněním taktéž překonal očekávání analytiků, když se ocitl na úrovni 4,849 milionu euro a meziročně vzrostl o 15 %. Skupina Volkswagen v roce 2019 očekává mírný meziroční nárůst počtu prodaných vozů a růst tržeb o 5 %. Provozní rentabilitu tržeb v rozmezí od 6,5 % až do 7,5 % před úpravou o speciální položky. S výraznějším odstupem následovala Vonovia, která dnes skončila silnější o 1,7 %. Společnost Vonovia přišla se strategii, která by ji měla přivést k růstu navzdory regulacím. Vysoce standardizované, nákladově efektivní a geograficky diverzifikované portfolio by mělo být zdrojem růstu v dalších obdobích.

Naopak největší ztráty utrpěla společnost Munich Re (-4,6 %), která bude pravděpodobně mít problémy doručit mimořádné výsledky jako v prvním kvartálu fiskálního roku 2018, kdy čistý zisk dosáhl výše 826 mil. EUR. Následovala společnost Wirecard (-2,7 %) a poté Covestro (-2,0 %). Společnost E.ON ukončila dnešní obchodní den slabší o 1,5 %. Evropská komise pozastavila vyhodnocení dohody mezi společností EON a Innogy. Společnost EON uvedla, že neočekává rozhodnutí, které by vedlo ke zpoždění dokončení dohody. Evropská komise k tomuto kroku nezveřejnila důvody, nicméně podobné kroky se stávají stále častějšími u komplexních prověřování. „Společnost již očekávala krátké zpoždění v plánování transakce. Z tohoto důvodu, náš celkový časový rozvrh stále zůstává nezměněn.“

Index DAX -0,05 % na 12338,12 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Bayer (BAYN) +3,8 % Munich Re (MUV2) -4,6 %
Volkswagen (VOW3) +3,7 % Wirecard AG (WDI) -2,7 %
Vonovia (VNA) +1,7 % Covestro (1COV) -2,0 %
HeidelbergCement (HEI) +0,9 % RWE (RWE) -1,8 %
Continental (CON) +0,5 % E.ON (EOAN) -1,5 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.