Sobota 10. dubna. Svátek má Darja.

Německý DAX stáhly do záporu ztráty automobilek, nejvýrazněji však klesala Lufthansa

31.08.2018 | 18:53 0 Komentářů

Německý DAX stáhly do záporu ztráty automobilek reagující na odmítnutí nabídky EU na nulová cla pro automobilky ze strany D. Trumpa. Nejvýrazněji však v pátek klesala Lufthansa.

Dnešní vývoj německého indexu DAX; Zdroj: Bloomberg

Německý index DAX se dnes na pozadí opětovných pří v obchodním vztahu mezi EU a USA obchodoval od začátku seance v záporném teritoriu a nakonec odepsal 1,04 %. Index táhly do záporu ztráty automobilek, které do červených čísel poslalo včerejší prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že nabízená dohoda ze strany EU ohledně zrušení cel na průmyslové výrobky včetně automobilů pro něho není dostatečně dobrá. Daimler (DAI) tak odepsal 1,9 %, zatímco BMW (BMW) a Volkswagen (VOW3) uzavřely shodně slabší o 1,41 %. Ještě o něco výrazněji klesal dodavatel součástek do automobilů Continental (CON; -1,9 %).

Nejhůře z celého indexu si však vedla společnost Lufthansa (LHA; -3,8 %), kterou do záporu tahala zejména negativní analýza americké banky Citigroup. Ta dnes snížila doporučení pro německou aerolinku na sell a srazila cílovou cenu z předchozí úrovně 32,50 eur na současných 19,90 eur za akcii.

Nedařilo se ani firmě Heidelberg (HEi; -1,8 %), která vykazuje vzhledem ke struktuře svého businessu vyšší citlivost na vývoj obchodních vztahů EU se Spojenými státy. V záporu uzavřela také Commerzbank (CBK; -1,5 %). Z celého indexu odepisovaly takřka všechny společnosti, výjimku tvořil pouze německý distributor plynu Linde (LIN; +0,2 %), který uzavřel v nepatrném plusu.

Index DAX -1,04 % na 12364,06 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Linde (LINU) +0,2 % Lufthansa (LHA) -3,8 %
Adidas (ADS) -0,1 % Continental (CON) -1,9 %
RWE (RWE) -0,2 % HeidelbergCement (HEI) -1,8 %
Deutsche Telekom (DTE) -0,4 % Daimler (DAI) -1,7 %
Deutsche Boerse (DB1) -0,6 % Commerzbank (CBK) -1,5 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.