Pátek 30. října. Svátek má Tadeáš.

Německý DAX slabší o 0,35 %

11.01.2019 | 17:54 0 Komentářů

Německý akciový index DAX ukončil dnešní seanci slabší o 0,35 %. Nejlépe se vedlo společnosti Vonovia (+2,6%) a společnosti Lufthansa (+1,5). Naopak nejvíce oslabila firma Fresenius (-2,5 %) a Continental (-2,2 %).

Německý akciový index DAX ukončil dnešní seanci slabší o 0,35 %. Nejsilnější společností z indexu byla Vonovia, která posílila o 2,6 %. Druhou společností, která dnes nejvíce posílila, byla německá Lufthansa, která překonala leteckou společnost KLM v pořadí největších evropských aerolinek a stala se největší evropskou aerolinkou.

Na druhé straně se nejméně dařilo společnosti Fresenius, která oslabila o 2,5 % a další společností která oslabila o více než 2 % je Continental, když akciový index STOXX® Europe 600 Automobiles & Parts oslabil o 0,7 %. Firma Volkswagen skončila slabší o 1,9 %. Volkswagen AG uvedl, že vyšší ceny materiálů společně s vyššími emisními normami se znatelně podepíší na ceně vozů na střednědobém horizontu. Levnější auta tak zažijí své největší zdražení, uvedl Christian Dahlheim. Dle jeho slov společnost ale nebude schopna do cen promítnout zvýšení nákladů v plné své výši. Tato zpráva se negativně promítla na ceně akcií společnosti. Během tohoto roku společnost očekává, že obchodní tenze budou přetrvávat, zatímco obavy ohledně Brexitu eskalují a v druhé polovině minulého roku skupina VW zaznamenala pokles na čínském trhu. Covestro skončila dnešní obchodní den slabší o 1,4 %. Analytik Deutsche Bank očekává, že negativní sentiment chemického průmyslu bude přetrvávat i v měsíci lednu.

Index DAX -0,35 % na 10883,9 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Vonovia (VNA) +2,6 % Fresenius (FRE) -2,5 %
Lufthansa (LHA) +1,5 % Continental (CON) -2,2 %
Infineon Technologies (IFX) +0,8 % Volkswagen (VOW3) -1,9 %
Adidas (ADS) +0,5 % Wirecard AG (WDI) -1,4 %
Deutsche Boerse (DB1) +0,5 % Covestro (1COV) -1,4 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.