Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Německý DAX silnější o téměř 3 procentní body

10.01.2019 | 18:27 0 Komentářů

Německý akciový index DAX během dnešní obchodní seance posílil o necelé tři procentní body. Nejlépe z indexu si vedla společnost Fresenius (+2,0 %) a následovala společnost Linde PLS (+1,7 %), jejíž akcie pozitivně reagovaly na pozitivní komentář analytika Deutsche Bank. Nejhůře si vedla německá Lufthansa, která se svezla s dalšími aerolinkami v reakci na profit warning společnosti American Airlines.

Německý akciový index DAX si během dnešní obchodní seance připsal téměř tři procentní body. Nejvíce dnehem dnešního obchodního dne posílila společnost Fresenius (+2,0 %), následovala společnost Linde PLS (+1,7 %), jejíž akcie byly dnes obchodování na trojnásobku dvaceti denního průměru. Analytik Deutsche Bank, Tim Jones, vydal doporučení nakoupit akcie společnosti Linde, když se cena jejich akcií nabízí dobrou investiční příležitost. E.ON je po konci dnešní obchodní seance silnější o 1,0 %, když společnosti pomohly zprávy ohledně její investice do finského poskytovatele platforem pro e-mobilitu. Mezinárodní sít ekolektromobility společnosti E.ON roste. E.ON získává podíl ve společnosti Virta, finského vývojáře a dodavatele IT systému určených k nabíjení elektromobilů. Podle společnosti bude budoucnost mobility z velké části řízena IT průmyslem. Díky nově nabytému podílu firma E.ON se firma dostala do malé skupiny společností, které mají přístup k ,,odbornému“ rozvoji. E.ON a Virta spolupracují od začátku tohoto roku.

Na druhém břehu dnes skončil německý národní letecký dopravce Lufthansa, když během dnešního dne společnost odepsala 2,7 %. Firma Lufthansa oslabuje společně se společnostmi Air Franc a KLM, které zareagovaly na negativní zprávy týkající se nižších výhledů zisků než byly původně predikovány. Společnost Covestro dnes oslabila o 2,6 % a akcie společnosti Continental oslabily o 2,4 %.

Index DAX +0,26 % na 10921,59 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Fresenius (FRE) +2,0 % Lufthansa (LHA) -2,7 %
Linde PLC (LIN) +1,7 % Covestro (1COV) -2,6 %
RWE (RWE) +1,4 % Continental (CON) -2,4 %
Munich Re (MUV2) +1,3 % Infineon Technologies (IFX) -1,4 %
E.ON (EOAN) +1,0 % Fresenius Medical Care (FME) -1,2 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.