Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Německý DAX se jako celá Evropa ponořil do červené

26.10.2018 | 18:34 0 Komentářů

Německý DAX odepsal v pátek 0,94 %. Klesala opětovně Deutsche Bank či společnosti Wirecard, RWE, Allianz a Covestro. Rostla firma Fresenius Medical Care.

Německý DAX se dnes stejně jako de facto veškeré evropské a americké indexy obchodoval celou seanci ve výrazně záporných hodnotách, když trhy zažívají poklesy napříč světovými regiony. V závěru seance se však indexu podařilo alespoň část ztrát umazat, a nakonec DAX uzavřel slabší o 0,94 %. Nejvýrazněji odepisovaly společnosti Wirecard (WDI; -3,4 %) a Deutsche Bank (DBK; -3,4 %). Německý bankovní gigant tak v pátek nadále pokračoval v klesajícím trendu posledních měsíců, přičemž akciím banky nepomohly ani středeční výsledky, které byly investory přijímány spíše negativně. Výrazně klesala také energetika RWE (RWE; -2,6 %) v reakci na dnešní pokles cen elektřiny. Nedařilo se ani firmám Covestro (1COV; -2,4 %) a Allianz (ALV; -2,1 %). První zmiňovaná společnost se dnes „dočkala“ sníženého doporučení ze strany Berenbergu na držet z předchozího kupovat.

Na opačné straně indexu se obchodovaly akcie zdravotnické skupiny Fresenius Medical Care (FME; +2,0 %), kterým pomáhalo i zvýšené doporučení ze strany analytiků UBS na kupovat z předchozího neutral. O něco mírněji rostly firmy Vonovia (VNA; +1,0 %) či BMW (BMW; +0,7 %).

Index DAX -0,94 % na 11200,62 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Fresenius Medical Care (FME) +2,0 % Wirecard AG (WDI) -3,4 %
Vonovia (VNA) +1,0 % Deutsche Bank (DBK) -3,4 %
BMW (BMW) +0,7 % RWE (RWE) -2,6 %
Lufthansa (LHA) +0,2 % Covestro (1COV) -2,4 %
HeidelbergCement (HEI) +0,2 % Allianz (ALV) -2,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.