Neděle 24. ledna. Svátek má Milena.

Německý DAX otevřel týden růstově

15.07.2019 | 18:13 0 Komentářů

Index DAX si v pondělí připsal 0,52 %.

Ilustrativní foto; Zdroj: Xetra

Německý index DAX se s výjimkou krátké odpolední epizody obchodoval v průběhu celé seance v kladném teritoriu a nakonec uzavřel pondělní den růstem o 0,52 %. Některé ze společností pozitivně reagovaly na data o čínském HDP. I přesto, že tempo růstu HDP bylo ve druhém kvartále v Číně nejslabší za 27 let, někteří investoři kladně přijali data o tamním maloobchodu a tovární výrobě, jež naopak předčila očekávání.

Nejvýrazněji posilovaly firmy Wirecard (WDI; +3,6 %), Covestro (1COV; +3,0 %) či Infineon (IFX; +2,5 %). Pro akcie posledně zmiňované společnosti byl vzpruhou zveřejněný komentář analytiků Bank of America Merrill Lynch (doporučení buy). Ti ve zprávě hovoří o tom, že v návaznosti na chystanou akvizici společnosti Cypress má Infineon více než 50% růstový potenciál. Rostly také akcie Deutsche Bank (DBK; +1,9 %).

Na opačné straně indexu se obchodovaly společnosti Deutsche Telekom (DTE; -1,2 %) či Lufthansy (LHA; -0,6 %). Včera se v médiích vyjadřoval CEO německé aerolinky Carsten Spohr, když kritizoval levné lety jakožto „nezodpovědné, a to jak ekonomicky, ekologicky, tak i politicky“. Spohr tím kritizoval konkurenci tlačící ceny letenek dolů. Podle něho by „lety pod 10 euro neměly existovat“.

Index DAX +0,52 % na 12387,34 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +3,6 % Deutsche Telekom (DTE) -1,2 %
Covestro (1COV) +3,0 % Lufthansa (LHA) -0,6 %
Infineon Technologies (IFX) +2,5 % Bayer (BAYN) -0,3 %
Deutsche Bank (DBK) +1,9 % Merck (MRK) -0,2 %
RWE (RWE) +1,7 % ThyssenKrupp (TKA) -0,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.