Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Německý DAX oslabil o 0,49 %

10.07.2019 | 17:57 0 Komentářů

Německý akciový index DAX ukončil středeční seanci slabší o 0,49 %. Nejvíce se dařilo společnosti Infineon Technologies (+1,4 %) a Fresenius Medical Care (+1,3 %). Naopak Continental a Daimler odepsaly 1,5 % a skončily tak na konci německého indexu.

Na špici středeční seance skončila společnost Infineon Technologies, která si připsala 1,4 %. Její dnešní vývoj ovlivnila zpráva, že akcionáři společnosti Cypress Semiconductor požadují zastavení akvizice Infineon Technologies. Proto během středečního odpoledne vyplnili žalobu u federálního soudu v Kalifornii a uvedli, že společnosti nedodaly dostatek informací o prodeji. Relativně slušné zisky připsala také Fressenius, když posílila o 1,3 %. President Donald Trump později během středečního dne oznámí přístup, jaký by Spojené státy měly zaujmout k lidem s onemocněním ledvin. Donald Trump bude směřovat péči více do domácího prostředí a podporovat tak transplantace namísto nákladných dialýz, což by mohlo způsobit nárůst prováděných transplantací až o 17 000 ročně. Během obchodního dne si dobře vedla Deutsche Bank, která nakonec ne všechny zisky udržela a nakonec posílila o 0,4 %. Dnes byla zveřejněna informace, že v rámci restrukturalizace banky její zaměstnanci divize fixed-income nebudou propuštěni. Jaký celkový počet zaměstnanců v této divizi pracuje ale banka neuvedla, nicméně na konci března bylo zaměstnáno v akciové a fixed income divizi celkem 38 305 lidí.

Nejhlouběji v červených číslech se na konci dnešní seance nachází společnost Continental, která oslabila o 1,5 %. Následovala automobilka Daimler, která odepsala 1,5 %. Podle posledních zpráv zvoní evropským exportérům automobilů hrana, když BMW a Daimler již dříve v letošním roce varovaly ohledně výhledu na rok 2019 a v kombinaci s úterním profit warningem společnosti BASF a slabšími ekonomickými daty z Německa výhled na blízkou budoucnost pro automobilky nevypadá růžově. Následovalo více společností, které oslabily přibližně o 1,2 %, když nejvíce odepsala Covestro. Švýcarská investiční banka Credit Suisse snížila cílovou cenu na firmu Covestro z předchozích 53 euro na 48 euro.  

Index DAX -0,49 % na 12375,6 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Infineon Technologies (IFX) +1,4 % Continental (CON) -1,5 %
Fresenius Medical Care (FME) +1,3 % Daimler (DAI) -1,5 %
RWE (RWE) +0,6 % Covestro (1COV) -1,2 %
Lufthansa (LHA) +0,4 % ThyssenKrupp (TKA) -1,2 %
Deutsche Bank (DBK) +0,4 % Adidas (ADS) -1,2 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.