Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

Německý DAX oslabil o 0,11 %

12.03.2019 | 17:50 0 Komentářů

Německý akciový index DAX končí dnešní seanci slabší o 0,11 %. Mezi dnešní nejvýkonnější společnosti se řadí Fresenius Medical Care, která si připsala 1,7 % a stejně tak společnost RWE (1,7 %). Na druhém břehu skončila Wirecard slabší o 4,7 % a Deutsche Bank, která oslabila o 2,5 %.

Německý akciový index DAX ukončil dnešní seanci slabší o 0,11 %. Nejvíce se dařilo akciím společnosti Fresenius Medical Care, která si připsala na začátku seance téměř dvě procenta a zisk si udržela po celou dobu úterního dne, když posílila o 1,7 %. Následovala společnost RWE, která posilovala plynule během celého dne a nakonec skončila silnější o 1,7 %. Volkswagen dnes oslabil o 1,7 %, když na popředí dnešního obchodování stála zpráva ohledně spolupráce se společností Ford. Firmy zvažují spolupráci ohledně elektrických a autonomních automobilů. Obě společnosti očekávají řadu výzev během nadcházejících let a od vzájemné spolupráce očekávají přinos pro obě strany. Bill Ford na úterní CERAWeek energy konferenci v Houstonu uvedl, že společnosti do sebe geograficky velmi zapadají, což je jeden z klíčových faktorů. Ford má jasnou představu ohledně dalšího vývoje a stejně tak společnost Volkswagen. Ford se chystá během dalších let dramaticky změnit své postavení na trhu, když nevylučuje, že by mohlo dojít k nižšímu objemu prodaných automobilů a vývoji nové formy mobility, mezi niž řadí například elektrické skútry.

Na druhém břehu dnešní seance skončila společnost Wirecard, která oslabila o 4,7 %. Následovala Deutsche Bank (-2,5 %), když dozorčí bankovní rady vydal varování ohledně možné redukce pracovních pozic a to až ve výši 10 000. Následovala společnost Bayer, která oslabila o 2 %.

 

Index DAX -0,11 % na 11530,68 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Fresenius Medical Care (FME) +1,7 % Wirecard AG (WDI) -4,7 %
RWE (RWE) +1,7 % Deutsche Bank (DBK) -2,5 %
Merck (MRK) +1,6 % Bayer (BAYN) -2,0 %
Deutsche Post (DPW) +1,4 % Volkswagen (VOW3) -1,8 %
Lufthansa (LHA) +1,0 % Adidas (ADS) -1,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.