Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Německý DAX oslabil, Deutsche Bank po výsledcích -5,1 %

24.10.2018 | 17:47 0 Komentářů

Německý DAX ve středu po závěrečném poklesu oslabil, Deutsche Bank po kvartálních výsledcích odepsala 5,1 %.

Německý DAX se v průběhu středeční seance pohyboval většinu obchodních hodin v plusových hodnotách, v závěru se však stočil do záporu, a nakonec odepsal nezanedbatelných 0,82 %.

Nejsledovanějším titulem z německého indexu byla dnes Deutsche Bank (DBK; -4,9 %), které před otevřením obchodní seance reportovala čísla za třetí kvartál fiskálního roku 2018. I přesto, že banka předčila odhady analytiků na úrovni ziskovosti, akcie ve středu výrazně oslabily. Investory totiž nepotěšily další stěžejní sledované ukazatele. Jednak celkové výnosy byly ve třetím kvartále nejslabší od roku 2010 a zaostaly za tržním konsensem. Trhy také věnovaly velkou pozornost horším než očekávaným číslům divize korporátního a investičního bankovnictví. Deutsche Bank navíc spolu s kvartálním reportem snížila výhled na úrovni výnosů pro fiskální rok, když nově místo stagnace očekává mírný pokles celkových výnosů.

Podobně jako Deutsche Bank oslabila také technologická firma Infineon (IFX; -4,6 %), která se opětovně svezla s negativním sentimentem celého trhu. Před zítřejšími kvartálními výsledky výrazně klesala i firma Covestro (1COV; -5,2 %). Index táhly do záporu také ztráty automobilky Volkswagen (VOW3; -4,8 %). Naopak nejvýrazněji rostl ve středu textilní gigant Adidas (ADS; +1,8 %).

Index DAX -0,82 % na 11181,3 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Adidas (ADS) +1,8 % Covestro (1COV) -5,2 %
Deutsche Telekom (DTE) +1,0 % Deutsche Bank (DBK) -5,1 %
Lufthansa (LHA) +0,5 % Volkswagen (VOW3) -4,8 %
Wirecard AG (WDI) +0,4 % Infineon Technologies (IFX) -4,6 %
Siemens (SIE) +0,3 % Continental (CON) -3,0 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.