Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Německý DAX nakonec udržel mírné zisky

17.06.2019 | 17:54 0 Komentářů

Obchodování na německé burze dnes doprovázela vysoká volatilita. V zelených číslech skončilo na konci dnešní seance 13 zalistovaných společností indexu.

Německý akciový index DAX uzavřel dnešní seanci nepatrně silnější, když si připsal 0,08 %. Nejlépe se dařilo akciím Deutsche Bank (+1,5 %). Ty téměř okamžitě po otevření trhu nabraly výrazné zisky (2,45 %) a většinu ranních zisků si udržely po zbytek obchodní seance. Deutsche Bank dnes zveřejnila zprávu, že se chystá přepracovat svůj business model tím, že založí divizi tzv. špatné banky, která by mohla držet aktiva přesahující až 50 miliard euro. Tento krok by mimo jiné zahrnoval omezení nebo naprosté ukončení obchodování s akciemi a státními dluhopisy mimo Evropu. Změny přichází v rámci velké reorganizace investiční banky, která je pro Deutsche Bank významným zdrojem příjmů. Následovala Wirecard, která posílila o 1,4 %. Firma dnes oznámila, že rozšiřuje spolupráci o firmou KaDeWe Group, která umožní provádění všech možných plateb v obchodech. Softwarová společnost SAP dnes také posílila (+1,1 %), když bankovní společnost HSBC zlepšila doporučení na buy z předchozího hold. Cílová cena byla zvýšena na 135 euro z předchozích 110 euro.

Naopak největší a zároveň velmi výrazný pokles dnes potkaly akcie německé aerolinky Lufthansa (-11,5 %), která snížila svůj výhled zisku na letošní rok. Dle zveřejněných informací stojí za zhoršeným výhledem stále silnější rivalita na trhu nízkonákladových letů. Tuto negativní zprávu alespoň částečně vyvažují pozitivní výsledky z transatlantických letů a letů do Asie. Následovala společnost Henkel (-1,8 %) a Continental (-1,7 %, na niž americká investiční banka JPMorgan snížila doporučení na underweight z předchozího neutral. Cílová cena byla taktéž snížena ze 137 euro na 119 euro.

Index DAX +0,08 % na 12106,17 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Deutsche Bank (DBK) +1,5 % Lufthansa (LHA) -11,5 %
Wirecard AG (WDI) +1,4 % Henkel (HEN3) -1,8 %
SAP (SAP) +1,1 % Continental (CON) -1,7 %
Fresenius Medical Care (FME) +1,1 % Covestro (1COV) -1,4 %
Adidas (ADS) +1,0 % BASF SE (BAS) -0,8 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.