Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Německý DAX na pozadí přicházejících zpráv ohledně vyjednávání o dohodě USA – Čína či brexitu rostl

10.10.2019 | 20:15 0 Komentářů

Německý DAX si připsal 0,58 %.

Německý DAX se ve druhé polovině čtvrteční seance vyšvihnul do kladných hodnot, a nakonec uzavřel silnější o 0,58 %. Akciím pomohl také tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa, který na sociální síť napsal, že ho zítra čeká schůzka s čínským vicepremiérem. Podle Trumpa půjde o „velký vyjednávací den“. Pozitivně působily na investory také zprávy ohledně potenciální dohody o brexitu.

Z jednotlivých titulů se dařilo akciím Linde (LIN; +3,0 %) či Deutsche Bank (DBK; +2,7 %). V rámci Deutsche Banky dojde ke změnám v dozorčí radě, kde své místo opustí Juerg Zeltner, a to kvůli tlaku ze strany regulátora z potenciálního konfliktu zájmů. Jen o něco slaběji rostla automobilka Volkswagen (VOW; 2,6 %), která ve čtvrtek zveřejnila počet prodaných vozů za loňský měsíc. Zatímco v USA společnost zaznamenala meziroční pokles prodaných vozů o 11,8 %, na německém trhu prodeje robustně vzrostly, a to o 73,9 %. Na čínském trhu posléze Volkswagen prodal meziročně o 3,3 %. V relativním vyjádření rostla totožně také další automobilka Daimler (DAI; +2,6 %).

Na dně opačné strany indexu se ocitla energetika RWE(RWE; -1,9 %), která se v průběhu dne dočkala podpory od analytiků Barclays, kteří ji vnímají jako „výraznou nákupní příležitost.“ O mnoho lépe si nevedly ani firmy Beiersdorf (BEI; -1,7 %), E.ON (EOAN; -1,6 %) či Vonovia (VNA; -1,5 %).

Index DAX +0,58 % na 12164,2 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Linde PLC (LIN) +3,0 % RWE (RWE) -1,9 %
Deutsche Bank (DBK) +2,7 % Beiersdorf (BEI) -1,7 %
Volkswagen (VOW3) +2,6 % E.ON (EOAN) -1,6 %
Daimler (DAI) +2,6 % Vonovia (VNA) -1,5 %
Covestro (1COV) +2,2 % SAP (SAP) -0,9 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.