Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Německý DAX na pozadí přetrvávající geopolitické nejistoty oslabil o 2,19 %

14.08.2019 | 18:39 0 Komentářů

Index DAX ve středu odepsal 2,19 %.

Německý DAX se dnes na pozadí přetrvávajících obav ohledně geopolitického vývoje obchodoval v červených barvách a nakonec uzavřel slabší o výraznějších 2,19 %. Klesaly zejména akcie společností více citlivějších na vývoj vztahů mezi Spojenými státy a Čínou.

Vůbec nejhůře si vedla technologická společnost Infineon (IFX; -5,5 %) následovaná Deutsche Bank (DBK; -5,2 %). Agentura Bloomberg dnes zveřejnila informaci, že předseda dozorčí rady německé banky Paul Achleitner za sebe hledá náhradu v návaznosti na bouřlivé období spojené s mnoha restrukturalizacemi, kterým společnost prochází. Nedařilo se ani akciím ThyssenKrupp (TKA; -4,2 %) či Continental (CON; -3,5 %). Druhá zmiňovaná společnost klesala po komentáři ze strany analytiků americké banky Citigroup, jež zmiňovala těžké podmínky na trhu automobilových dodavatelů v návaznosti na nízké marže a cenové tlaky uprostřed velice kompetitivního prostředí. Stejně jako Continental oslabovala ve středu také firma Siemens (SIE; -3,5 %).

V kladných vodách dokázaly seanci uzavřít pouze tři společnosti, a to RWE (RWE; +0,6 %), Beiersdorf (BEI; +0,4 %) a Vonovia (VNA; +0,3 %). První zmiňovaná společnost zveřejnila dnes před otevřením trhu hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2019, které byly trhem přijaty kladně. Skupině k solidnímu reportu napomohl zejména růst cen elektřiny a dobrá čísla z tradingového oddělení.

Index DAX -2,19 % na 11492,66 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
RWE (RWE) +0,6 % Infineon Technologies (IFX) -5,5 %
Beiersdorf (BEI) +0,4 % Deutsche Bank (DBK) -5,2 %
Vonovia (VNA) +0,3 % ThyssenKrupp (TKA) -4,2 %
Deutsche Telekom (DTE) -0,3 % Continental (CON) -3,5 %
Henkel (HEN3) -0,5 % Siemens (SIE) -3,5 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.