Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Německý DAX na pozadí pozitivního sentimentu ohledně vyjednávání mezi USA a Čínou v pondělí posílil

04.11.2019 | 18:14 0 Komentářů

Německý DAX na pozadí pozitivního sentimentu ohledně vyjednávání mezi USA a Čínou v pondělí posílil, když si připsal slušných 1,35 %. Dařilo se zejména automobilkám.

Německý DAX na startu týdne rostl, když reagoval na pozitivní komentáře ohledně vývoje jednání mezi Spojenými státy a Čínou. V neděli pro agenturu Bloomberg řekl americký ministr obchodu Wilbur Ross, že při jednáních dvou velmocí bylo dosaženo slušného progresu a že nevidí jediný rozumný důvod pro to, aby několik týdnů komunikovaná dohoda „fáze jedna“ nebyla uzavřena. DAX nakonec uzavřel silnější o 1,35 %. 

Pozitivní komentáře o obchodních vyjednáváních pomohla zejména automobilovému sektoru. Vůbec nejvýrazněji rostly akcie dodavatele automobilových komponentů (CON; +3,9 %), podobně si vedla také automobilka BMW (BMW; +3,1 %), kterou ve středu čeká kvartální report. Dařilo se mj. i akciím společností Deutsche Bank (DBK; +3,7 %), která oznámila změny ve správní radě, či Wirecardu (WDI; +3,5 %), jenž dnes zveřejnil sliby zavazující do budoucna společnost k větší transparentnosti, a to v reakci na problémy s údajnými účetními machinacemi, které firmu tento rok sužují. Wirecard zveřejní kvartální čísla taktéž tento týden ve středu. Dále rostly také na dění kolem americko-čínských vztahů citlivé akcie Infineonu (IFX; +3,2 %).

Na opačné straně naopak uzavřela Deutsche Boerse (DB1; -1,9 %). Slaběji oslabovaly energetiky RWE (RWE; -0,9 %) a E.ON (EOAN; -0,2 %).či společnost Merck (MRK; -0,6 %).

Index DAX +1,35 % na 13136,28 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Continental (CON) +3,9 % Deutsche Boerse (DB1) -1,9 %
Deutsche Bank (DBK) +3,7 % RWE (RWE) -0,9 %
Wirecard (WDI) +3,5 % Merck (MRK) -0,6 %
Infineon Technologies (IFX) +3,2 % E.ON (EOAN) -0,2 %
BMW (BMW) +3,1 % Deutsche Telekom (DTE) +0,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.