Středa 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Německý DAX na pozadí novinek ohledně amerických celních tarifů na čínské zboží v úterý posílil

13.08.2019 | 19:19 0 Komentářů

Index DAX si připsal 0,60 %.

Německý index DAX se dlouhou dobu obchodoval pod nulou, avšak v návaznosti na zveřejnění nových informací ohledně vývoje obchodních vztahů mezi Spojenými státy a Čínou otočil směr a nakonec uzavřel silnější o 0,60 %. Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes oznámila, že vyjme některé produkty z nedávno ohlášené 10% celní sazby na čínský dovoz , pro jiné zboží se posléze posouvá termín zavedení platnosti tarifů. Čínská protistrana zveřejnila informaci o záměru znovu otevřít jednání o potenciální obchodní dohodě v příštích dvou týdnech telefonicky.

Z jednotlivých titulů se dařilo akciím agrochemického konglomerátu Bayer (BAYN; +1,9 %). Segment produktů zvířecího zdraví Bayeru nebude spojený se společností Elanco, což dnes vedlo k růstu akcií druhé zmiňované společnosti. O něco mírneji pak posilovaly firmy Deutsche Post (DPW; +1,8 %), Fresenius (FRE; +1,7 %), Infineon (IFX; +1,7 %) či Volkswagen (VOW3; +1,4 %).

Na opačné straně indexu uzavřela v hluboké ztrátě společnost Henkel (HEN3; -7,1 %), která před otevřením trhu reportovala čísla za druhý kvartál fiskálního roku. Firma nenaplnila konsensuální odhady analytiků ani na úrovni tržeb, ani ziskovosti. Navíc již podruhé v tomto roce snížila výhled. Nedařilo se ani společnostem Lufthansa (LHA; -2,1 %), Vonovia (VNA; -1,7 %) či E.ON (EOAN; -0,9 %).

Index DAX +0,6 % na 11750,13 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Bayer (BAYN) +1,9 % Henkel (HEN3) -7,1 %
Deutsche Post (DPW) +1,8 % Lufthansa (LHA) -2,1 %
Fresenius (FRE) +1,7 % Vonovia (VNA) -1,7 %
Infineon Technologies (IFX) +1,7 % E.ON (EOAN) -0,9 %
Volkswagen (VOW3) +1,4 % Wirecard AG (WDI) -0,6 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.