Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

Německý DAX na pozadí globální nejistoty v pátek oslaboval; Wirecard odepsal 12,3 %

08.02.2019 | 17:54 0 Komentářů

Německý DAX oslabil o 1,03 %.

Německý index DAX se v závěrečné seanci týdne obchodoval po celý den v záporných hodnotách, když investoři v Evropě taktéž reflektují nejistotu ohledně obav ze zpomalování globálního růstu a protahování vyjednávání obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou. DAX tak nakonec páteční seanci uzavřel slabší o 1,03 %.

Skokově se propadly zejména akcie společnosti Wirecard (WDI; -12,3 %), na které tvrdě dopadají spekulace ohledně nekalých účetních praktik uvnitř firmy. Tiskový mluvčí mnichovského prokurátora dnes informoval o započetí vyšetřování domnělé manipulace s trhem ze strany zástupců společnosti.

Kromě zmiňovaného Wirecardu oslabovaly také akcie společností ThysseKrupp (TKA; -4,5 %) či Deutsche Bank (DBK; -2,6 %). Německý ministr financí Scholz hovořil v pátek v Londýně o německém bankovním sektoru, kterému se dostává pozornosti zejména z titulu spekulací o potenciální fúzi Deutsche Bank a Commerzbank. Scholz explicitně nic nového neřekl, zdůraznil však přání mít v bankovním sektoru „národního šampiona“.

O něco mírněji klesaly BMW (BMW; -2,5 %) či Continental (CON; -2,5 %). V plusu uzavřely pouze energetika RWE (RWE; +0,6 %), Linde (LIN; +0,3 %) a firma SAP (SAP; +0,9 %).

Index DAX -1,03 % na 10908,45 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
SAP (SAP) +0,9 % Wirecard AG (WDI) -12,3 %
RWE (RWE) +0,6 % ThyssenKrupp (TKA) -4,5 %
Linde PLC (LIN) +0,3 % Deutsche Bank (DBK) -2,6 %
E.ON (EOAN) -0,2 % BMW (BMW) -2,5 %
Beiersdorf (BEI) -0,2 % Continental (CON) -2,5 %

 

Zdroj: Bloomberg

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.