Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Německý DAX končí s mírným ziskem

19.06.2019 | 17:44 0 Komentářů

Index DAX klesá o 0,15 % na 12 313,01 bodů

Nejrůstovějším sektorem byla ve středu zdravotní péče (+1,54 %). Naopak sektorem s největším poklesem se staly utility (-2,10 %).

O 3,6 % ve středu posílily akcie společnosti Continental (CON). Automobilový průmysl se ve středu stal evropským nejziskovějším sektorem s indexem Stoxx Autos & Parts v zelených hodnotách. Mezi rostoucími tituly se nachází také například Deutsche Bank (DBK; +2,5 %). Generální ředitel společnosti Deutsche Bank údajně plánuje významné změny v oblasti nejvyššího vedení firmy. Součástí by mala být také možnost náhrady finančního ředitele a šéfa investičního bankovnictví. Firma Covestro (1COV; +2,4 %) podepsala dohodu se společností H.I.G. Capital na prodej části svého evropského businessu. I toto může být důvodem jejího růstu během středeční seance. Také Fresenius Medical Care (FME; +2,4 %) zvyšuje své zisky. Firma UBS se vyjádřila, že zvyšující se počet domácích dialýz bude podporovat Fresenius Medical Care.

Naopak nejztrátovější společností ve středu byla Vonovia (VNA; -3,3 %). Německé akcie v rámci sektoru nemovitostí poklesly po tom, co se Berlín vyjádřil, že plánuje zmražení nájmů na pět let. Toto pramení z obav ohledně cenově dostupného bydlení. Mimo jiné klesala také firma Adidas (ADS; -2,3 %). Tribunál EU ve středu potvrdil, že unijní ochranná známka německého výrobce, která se skládá ze tří paralelních pruhů, je neplatná. Akcie společnosti Lufthansa (LHA; -1,44 %) prohlubují ztráty od nedělního “profit warningu“. Commerzbank snížila doporučení na akcie společnosti na holdbuy s cílovou cenou 18 EUR/akcie z původních 26 EUR/akcie. Společnost Goodbody snížila doporučení na holdunder review s cílovou cenou 16,10 EUR/akcie.

Index DAX -0,15 % na 12313,01 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Continental (CON) +3,6 % Vonovia (VNA) -3,3 %
Deutsche Bank (DBK) +2,5 % RWE (RWE) -2,7 %
Covestro (1COV) +2,4 % Wirecard AG (WDI) -2,6 %
Fresenius Medical Care (FME) +2,4 % Linde PLC (LIN) -2,3 %
Infineon Technologies (IFX) +2,3 % Adidas (ADS) -2,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

David Halman
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.