Středa 19. června. Svátek má Leoš.

Německý DAX končí dnešní seanci silnější o 1,11 %

19.03.2019 | 17:49 0 Komentářů

Německý akciový index DAX ukončil dnešní seanci silnější o 1,11 %. V čele stála společnost Wirecard (+3,8 %) a následovala firma Daimler (+3,3 %). Naopak nejvíce dnes odepsala Deutsche Bank (-1,6 %) a RWE (-0,8 %).

Německý akciový index DAX ukončil dnešní seanci silnější o 1,11 %, když v čele stála společnost Wirecard (+3,8 %). Druhým nejúspěšnějším titulem obsaženým v indexu je společnost Daimler. Sektorem automobilového průmyslu dnes zamíchaly zprávy ohledně spolupráce Hyundai Motor Group s největší ruskou technologickou společnosti Yandex NV. Společnosti se spolu chystají spolupracovat na vývoji autonomních vozidel. Během dnešního dne přišla zpráva ohledně podílu elektrovozů na celkovém počtu nově prodaných vozidel v Norsku, kde v prvních dvou měsících tohoto roku jejich podíl přesáhl 50 %. Což představuje nárůst oproti 49 % v předchozím roce. Norsko se jejich počtem vymyká evropskému průměru, který je pod třemi procenty. Jedním z důvodů tak vysokého počtu elektrovozů v Norsku je podpora ze strany státu, když jejich uživatelé mohou bezplatně využívat například dálnice, napájecí stanice anebo parkování. Elektrovozy jsou také vyloučeny z většiny daní v zemi. Společnost Adidas ukončila dnešní seanci silnější o 1,74 %. Současný CEO, Kasper Rosted, dnes oznámil, že rezignuje na svoji funkci. Rezignace nabyde účinnosti dne 31. května. Své působení ve správní radě tak ukončuje po svém nástupu v květnu roku 2011. Společnost uvedla, že novým navrženým CEO bude Thomas Rabe. Slušné zisky připsal také Volkswagen, když dnes posílil o 1,65 %. Akcie společnosti pozitivně reagovaly na zprávu, ve které stojí, že současní majoritní akcionáři možná skoupí větší podíl ve společnosti. Její akcie tak zaregistrovaly největší posílení za poslední tři týdny.

Na druhém břehu skončila Deutsche Bank (-1,6 %), která se chystá snížit počet svých zaměstnanců. Následovala RWE (-0,8 %) a poté Vonovia (-0,3 %).

 

Index DAX +1,11 % na 11786,46 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Wirecard AG (WDI) +3,8 % Deutsche Bank (DBK) -1,6 %
Daimler (DAI) +3,3 % RWE (RWE) -0,8 %
Bayer (BAYN) +2,3 % Vonovia (VNA) -0,3 %
Continental (CON) +2,2 % HeidelbergCement (HEI) -0,2 %
BMW (BMW) +2,0 % Beiersdorf (BEI) -0,2 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.