Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Německý DAX je po dnešní seanci slabší o 0,29 %

18.12.2018 | 18:40 0 Komentářů

Německý akciový index DAX je po dnešním obchodním dni slabší o 0,29 %. Dolů jej stahoval především sektor zdravotní péče, informačních technologii. Naopak nejvíce se dnes dařilo průmyslovému sektoru a sektoru nemovitostí.
Dnešním nejúspěšnějším titulem byl národní letecký dopravce Lufthansa (LHA), který posílil o 1,9 %. Naopak nejvíce oslabila společnost Fresenius SE (FRE; -2,4 %)

Německý akciový index DAX zakončil svoji dnešní obchodní seanci slabší o 0,29 % na hodnotě 10740,89 b. Mezi dnešní nejslabší sektory patří sektor zdravotní péče (-1,25 %), do kterého spadá např. společnost Fresenius (FRE), jenž dnes byla neztrtátovější společností. Druhým nejztrátovějším sektorem byl sektor byl sektor informačních technologii, který dnes oslabil o -0,91 %. Nejsilnějším sektorem byl průmyslový sektor, který vzrostl o 1,04 % a následoval jej sektor nemovitostí (+0,68 %).

Dnešním nejsilnějším titulem byl německý národní letecký dopravce Lufthansa, který posílil o 1,9 %. Další společností byla firma z oboru polymerní chemie, Covestro ((1COV), která dnešní obchodní den zakončila silnejší o 1,8 %. Na dnešním vývoji akcií společnosti se dnes pozitivně projevilo oznámení o zahájení stavby nové výrobní linky určené k výrobě polykarbonátových fólii. Linka bude postavena v průmyslové zóně Map Ta Phut Industrial Estate. Díky nové kapacitě bude firma schopna uspokojit rychle rostoucí poptávku v Asijsko-pacifickém regionu a posílit tak svoji pozici lídra trhu. Projekt pro firmu představuje první krok světového rozšířování výroby polykarbonátových fólii. Celková investice je ve výši více než 100 milionů EUR, která v sobě již zahrnuje náklady na rozšíření infrastruktury a logistiky. Během dnešní seance posílila také společnost ThyssenKrupp (TKA), která vzrostla o 1,1 %. Na dnešní vývoj společnosti měla pozitivní vliv zpráva o spojení se společností Tata Steel. Tata Steel a Thyssenkrupp AG dnes podepsaly konečnou dohodu o spojení svých evropských ocelářských podniků v poměru 50/50. Nová navrhovaná společnost ponese název Thyssenkrupp Tata Steel B.V. se sídlem v oblasti Amsterdanu, bude představovat předního celoevropského výrobce vysoce kvalitní oceli. Společný podnik podléhá kontrole fúzí v několika jurisdikcích, včetně Evropské unie.

Nejslabší společnotí dnes byla Fresenius (FRE), která dnes oslabila o 2,4 % a za ní následovala farmaceutická společnost Merck (MRK), která si během dnešní obchodní senace odepsala 2 %.

Index DAX -0,29 % na 10740,89 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Lufthansa (LHA) +1,9 % Fresenius (FRE) -2,4 %
Covestro (1COV) +1,8 % Merck (MRK) -2,0 %
Deutsche Post (DPW) +1,7 % Deutsche Boerse (DB1) -1,8 %
ThyssenKrupp (TKA) +1,1 % Wirecard AG (WDI) -1,6 %
Continental (CON) +1,0 % Linde PLC (LIN) -1,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.