Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Německý DAX +1,45 %

25.01.2019 | 17:58 0 Komentářů

Akciový index DAX během dnešní obchodní seance posílil o 1,45 % na 11291,53 b. Posilovalo téměř všech třicet společností obsažených v indexu s výjimkou Deutsche Telekom (-0,8 %), Munich Re (-0,7 %) a Beiersdorf (-0,6 %). Největším ziskům se po dnešním obchodní dni může těšit Covestro (+5,01 %), Volkswagen (+4,5 %) a Deutsche Bank (+3,9 %).

Německý akciový index DAX během dnešní seance připsal slušené zisky, když posílilo téměř všech 30 společností obsažených v indexu.

Nejvíce se běhen dnešního dne dařilo společnosti z oblasti polymerní chemie, Covestro, která ukončila dnešní seanci silnější o 5,1 %. Covestro společně se svými partnery hledá způsob, jakým by mohla recyklaci polyuretanových výrobků citelně vylepšit. Stala se součástí nového evropského projetu PUReSmart, který spojuje devět společností a akademické instituce ze šesti zemí. Cílem je vyvinout kompletní cyklický běh života daného produktu a v konečném kroku mřeměnit polyuretan v jiný dlouhodobě udržitelný materiál. Jeden z materiálů vyráběných právě z polyuretanu je měká a tvrdá pěnová pryž, která se používá při výrobě matrací, izolací budov a chladívích zařízení. Následuje společnost Volkswagen, která dnes posílila o 4,5 %. Ředitel prodeje oznámil, že v případě potřeby bude firma ochotna se pevně zasadit o zachování těžby surových materiálu k zabezpečení jejich dostatečné nabídky. Dále se velmi slušných zisků dočkala Deutsche Bank (+3,9 %) a následovala společnost Fresenius Medical Care (+3,1 %). Akcie společnosti začaly posilovat po zvýšení ratingu společnosti na buy z původního neutral na buy.

V červených číslech dnes skončily pouze tři firmy. Nejvíce oslabila společnost Deutsche Telekom (-0,8 %), která oznámila, že za určitých podmínek je reálné snižování dividendové politiky. Následovala Munich Re (-0,7 %) a Beiersdorf (-0,6 %).

Index DAX +1,45 % na 11291,53 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Covestro (1COV) +5,1 % Deutsche Telekom (DTE) -0,8 %
Volkswagen (VOW3) +4,5 % Munich Re (MUV2) -0,7 %
Deutsche Bank (DBK) +3,9 % Beiersdorf (BEI) -0,6 %
Fresenius Medical Care (FME) +3,1 % RWE (RWE) +0,1 %
Daimler (DAI) +2,9 % SAP (SAP) +0,3 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.