Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Německý DAX -0,49 %

30.01.2019 | 18:06 0 Komentářů

Akciový index DAX ukončil dnešní seanci slabší o 0,49 %. Nejlépe si vedla společnost Covestro (+5,4 %), následně Fresenius (+3,2 %) a Lufthansa (+1,4 %). Naopak nejvíce oslabila Wirecard AG (-13,3 %) v reakci na zprávu ohledně umělých úprav čísel ve společnosti a následovala Deutsche Post (-1,5 %).

Německý akciový index DAX ukončil dnešní obchodní seanci slabší o 0,49 %.

Nejlépe si vedla společnost Covestro, která během dnešní seance posílila o 5,4 %. K růstu jejich akcii napomohla zpráva z BCC, ve kterém analytik Lu Wang uvádí, že během února by se měly zvýšit ceny Polymerního difenylmenthanu o 6 % oproti cenám v lednu. Polymery jsou pro společnost Covestro klíčovým produktem z důvodu ziskové marže a velkou důležitost představují také pro chemičku Wanhua Chemical. Následovala společnost Fresenius (+3,2 %) a Lufthansa (+1,4 %).

Na druhém břehu dnešního dne se nejhůře umístila společnost poskytující celosvětové finanční služby a technologie, Wirecard, jejíž akcie během dnešního dne v jednu chvíli oslabovaly až o 25 %. K propadu akcií došlo v návaznosti na zprávu týkající se finančního ředitele společnosti pro asijskou divizi. Ten je podezřelý z falšování čísel u několika konkrétních transakcí. Již interní prezentace společnosti, která proběhla v minulém roce, naznačila potenciálně podvodné transakce, napsal deník Financial Times. Společnost Wirecard tvrzení popřela a článek FT označila za zcela bezvýznamný a lživý. Následovala firma Deutsche Post, která oslabila o 1,5 %. K oslabení akcií společnosti přispěla zpráva ohledně jistého negativního překvapení analytika Deutsche Bank nad reportovanými výsledky. Dalšími v pořadí jsou firmy SAP (-1,1 %) a Siemens (-0,7 %).

Index DAX -0,49 % na 11163,67 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Covestro (1COV) +5,4 % Wirecard AG (WDI) -13,3 %
Fresenius (FRE) +3,2 % Deutsche Post (DPW) -1,5 %
Lufthansa (LHA) +1,4 % SAP (SAP) -1,1 %
Fresenius Medical Care (FME) +1,2 % Siemens (SIE) -0,7 %
Adidas (ADS) +0,9 % BMW (BMW) -0,7 %

 

Zdroj: Bloomberg, Financial Times

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.