Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Německý DAX +0,27 %

16.01.2019 | 18:09 0 Komentářů

Německý akciový index DAX na konci dnešní obchodní seance připisuje 0,27 %. Tažen je zejména Deutsche Bank (+8,4 %) a následuje německý národní letecký dopravce Lufthansa (+3,6 %). Naopak nejhůře se dnes vedlo společnosti ThyssenKrupp, která oslabila o 1,6 %.

Německý akciový index DAX si na konci dnešní obchodní seance připisuje 0,27 %.

Nejvíce se dnes dařilo Deutsche Bank, která posílila o 8,4 %. Akcie společnosti pozitivně reagovaly na zprávu ohledně spojení s jiným bankovním subjektem. Klíčoví regulátoři Deutsche Bank by preferovali sloučení s Evropským rivalem namísto s lokálními bankami jako je Commerzbank AG. Velmi slušné zisky dnes připsal také německý národní letecký dopravce Lufthansa, který ukončuje dnešní seanci silnější o 3,6 %. Vedoucí německé aerolinie Lufthansa navrhl, aby byly znovu projednány plány ohledně uzavření letiště Tegel v Berlíně. Letiště má být uzavřeno šest měsíců po otevření nového letiště Willy Brandt Airport v Berlíně. Willy Brandt původně mělo začít plnit svoji funkci v roce 2012, ale kvůli konstrukčním problémům došlo ke zpoždění, které způsobilo nadálé provozování letiště Schoenefeld a Tegel. Společnost Covestro posílila o 2,5 %, když akcie její společnosti pozitivně reagovaly na oznámení společnosti ohledně podpory sledování množství plastového odpadu.

Na druhém břehu dnešního dne skončila společnost ThyssenKrupp, která oslabila o 1,6 % a následoval Henkel (-1,4 %). Henkel se stal zakládajícím členem nové globální Aliance na ukončení plastového odpadu. Dle tvrzení společnosti globální výzvy potřebují globální řešení. Z toho důvodu se bezmála 30 společností z hodnotového řetězce pro plasty a spotřební materiál spojilo a dnes představilo novou Alianci na ukončení plastového odpadu (AEPW). Aliance si stanoví za cíl rozvíjet a rozšiřovat řešení, které minimalizují a řídí nakládání s odpady z plastů. Bude také podporovat řešení pro využití plastových odpadů v souladu s principy cirkulární ekonomiky. Díky svým existujícím snahám o trvalou udržitelnost a svému závazku k cirkulární ekonomice se Henkel připojil k Alianci jako jeden ze zakládajících členů.

 

Index DAX +0,27 % na 10921,72 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Deutsche Bank (DBK) +8,4 % ThyssenKrupp (TKA) -1,6 %
Lufthansa (LHA) +3,6 % Henkel (HEN3) -1,4 %
Covestro (1COV) +2,5 % Continental (CON) -1,1 %
Deutsche Post (DPW) +2,5 % Merck (MRK) -1,1 %
Deutsche Boerse (DB1) +2,3 % RWE (RWE) -0,9 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.