Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Německý akciový index DAX zakončil středeční seanci v červeném teritoriu

05.12.2018 | 18:28 0 Komentářů

Dalších ztrát se dnes dočkal německý akciový index DAX, který během dnešní obchodní seance oslabil o 1,23 % na 11196 b. V červeném teritoriu skončily téměř všechny segmenty indexu. Jako jediný zakončil v zeleném dnešní seanci sektor „utilities“, který si připsal 0,5 %. Naopak nejvíce si dnes odepsal sektor informačních technologii, který poklesl o 2,05 %.

Německý akciový index DAX i dnes oslaboval. V červeném teritoriu skončily téměř všechny segmenty indexu (sektor „utilities“ si jako jediný připsal 0,5 %).

Největší ztráty v průměru inkasoval sektor informačních technologii (-2,05 %) a průmyslu (-1,95 %). Akcie, která si nejvíce připsala je společnost HeidelbergCement (HEI) se svými 0,5 %. Jednou z příčin jejího dnešního růstu bylo doporučení analytika Rajesh Patki (J.P. Morgan) na „overweight“ z předchozího „neutral“. Následovala společnost Bayer (BAYN), která si připsala 0,4 %. Společnost Bayer dnes pořádala „investorský den“, během kterého navnadila investory smělými střednědobými cíli, jako je například pozitivní výhled růstu tržeb, provozního zisku či zisku na akcii.

Největší ztráty dnes inkasovala společnost Wirecard AG (WDI), která si odepsala 2,7 %. Druhou nejvíce ztrátovou společností byla Infineon technologies (IFX; -2,7 %) a následovala firma Fresenius Medical Care (FME; -2,2 %), které nepomohlo ani prohlášení CEO Rice Powell, ve kterém stalo, že společnost Fresenius Medical Care je odhodlána zlepšit přistup k nejlepší technologii dialýzy a chronických nemocí pro více než 120 milionů v Číně, kteří trpí chronickým onemocněním ledvin. Tento krok firma vidí jako strategický a velmi důležitý pro její další rozvoj na Čínském trhu. Společnost Volkswagen (VOW3) -0,63 %. Hlavní stratég německé automobilky Michael Jost dnes oznámil, že firma Volkswagen plánuje přestat vyrábět vozy se spalovacími motory v roce 2026 a jejich prodej ukončit v roce 2040 (viz článek).

Index DAX -1,23 % na 11196 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
HeidelbergCement (HEI) +0,5 % Wirecard AG (WDI) -2,7 %
Bayer (BAYN) +0,4 % Infineon Technologies (IFX) -2,4 %
RWE (RWE) +0,4 % Fresenius Medical Care (FME) -2,2 %
E.ON (EOAN) +0,3 % Allianz (ALV) -2,2 %
Deutsche Bank (DBK) -0,1 % Deutsche Post (DPW) -2,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.